YİNE ÜCRETSİZ YİNE BAŞARI DOLU  2.BULUŞMA YAPILDI. TALEP PATLAMASI YAŞANDI

YİNE ÜCRETSİZ YİNE BAŞARI DOLU 2.BULUŞMA YAPILDI. TALEP PATLAMASI YAŞANDI

İstanbul Dişhekimleri Odası (İDO) tarafından ilki 2023 yılında yapılan ücretsiz kongrenin 2.si İstanbul Harbiye deki Kongre Merkezi’nde 22-23 Mart 2024 tarihlerinde yapıldı.3000’den fazla dişhekiminin katıldığı kongrede, 47 konuşmacı dişhekimliği alanındaki son gelişmeleri dişhekimleri ile paylaştı.

İki gün süren Kongrenin ilk günü açılışına Sağlık Bakanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Dairesi Başkanı Doç. Dr. Emre Korkut, İstanbul Valisi Davut Gül’e vekaleten Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ve Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Dişhekimi Zülfiye Füsun Kümet katıldı.

İDO Başkanı Berna Aytaç kongrenin açılışında yaptığı konuşmada, “İstanbul Buluşması’nın ikinci kez büyük bir başarıyla gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bu kongre, dişhekimlerimizin bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları, mesleki becerilerini geliştirmeleri ve sektördeki son gelişmeleri takip etmeleri için önemli bir platform haline geldi.” dedi.
Aytaç, kongrede ayrıca dişhekimlerine bir müjde de verdi: “İDONET” adını verdiğimiz yeni bir uygulama ile dişhekimlerimiz Odaya gelmeden tüm belgelerini dijital imzalı olarak alabilecek ve Oda ile ilgili tüm işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bu uygulama ile dişhekimlerimiz zamandan tasarruf edecek ve daha verimli bir şekilde çalışabilecekler.” Dedi.

OSSTEM Gn.Mdr.Yrd Hansol Eom gazetemiz Gn.Yayın Mdr Metin Gürsan’a firmanın teknoloji desteği hakkında bilgi verdi.

İstanbul Buluşması’nda implantoloji, estetik dişhekimliği, endodonti, pedodonti, ortodonti gibi farklı alanlarda bilimsel sunumlar yapan 47 konuşmacıya hekimler oldukça rağbet gösterdi. Salonlara konan sandalye sayısı önceden alınan kayıtlara göre planlanmasına rağmen ek sandalye konularak ihtiyaca cevap verildi. Kongreye paralel olarak düzenlenen fuar alanının küçüklüğü ve katılımcı firma sayısının azlığına rağmen fuaye alanlarında daha çok satış endeksli firmalara hekimlerin rağbet gösterdikleri saptandı. Dental sektörün öncü firmaları, ürünlerini ve hizmetlerini dişhekimleri ile buluştururken ziyaretçi hekimler fuarda uygun fiyatlar ile alışveriş imkanı ve toplu halde muayenehane ihtiyaçlarını aynı mekanda bulma fırsatını yakaladı.Fuar satışı dışında kongre salonlarının karşısına denk gelen alanlara daha çok implant firmaları hakim olurken bunlardan OSSTEM marka implant firmasının genel Müdür yardımcısı Hansol Elom ile gazetemiz Genel Yayın Müdürü Metin Gürsan kısa bir söyleşi yaparak bu kongrenin önemi ve firmaya katkıları hakkında görüşlerini aktardı.

Bay Elom firma olarak bu tür kongrelerde dişhekimleri ile birebir ilişki kurarak soru cevap şeklinde karşılıklı olabilmek için bulunduklarını bunu da İDO ‘nun İstanbul Buluşmasında çok rahat gerçekleştirdiklerini bu amaçla tam kongre salonunun karşısında stand açarak onlara hemen kongre çıkışında ulaştıklarını böylece fuar alanında stand açarak ticari amaçtan ziyade hekimlerle irtibat istediklerini ve teknolojilerini,yeniliklerini anlatma fırsatı bulduklarını söyledi.Standlarında partner firmalara da yer veren OSSTEM implant tarayıcı cihazı ile teknoloji desteği sağladıklarını; eğitime çok önem verdiklerini ve bu yüzden Kore de yenilenen teknolojilerini tüm dünyaya taşıyarak dünyada implant da hekimlerin tercihinde ilk 3 sıraya girdiklerini anlattı.
İstanbul da 2.si yapılan ücretsiz dişhekimleri buluşmasının en dikkat çekici fuar dışı tanıtımlarının bir diğer stant alanı ise dişhekimlerinin kliniklerinde oral hijene yönelik kullandıkları oral duşlar ile alakalı stantlar oldu.Yeni nesil diş arası temizliğini en yüksek performansta yapan cihazlarını dişhekimlerine uygulamalı olarak stant alanına kurdukları lavobada yaptıran Philips’in kanıta dayalı dişhekimliği uygulaması ayrı bir ilgi odağı oldu.

Dijital Dişhekimliğinin ağırlık kazandığı kongre ve fuar alanında yenilikçi tasarımı ile Ankara’dan katılan Çatak firması standında yoğunluk izlendi. Dişhekimi muayenehaneleri için kullanılabilir kompozit, PMMA, Zirkon ve metal monolitik işleri klinik iş akışında kompresörsüz kazıma ile nasıl kısa sürede kullanılacağını anlatan Çatak firması biomedikal mühendisi hekimleri bilgilendirdi.
Hızlı ve konforlu tedavi süreci için özellikle sağlık turizminde hasta potansiyeli olan hekimlerin dikkatini çeken bu tür yeni nesil uygulamaları konferans salonlarında dinleyen dişhekimleri bunlara ait makineleri ve teknolojilerinin uygulanmasını da fuaye alanlarında gördükçe gelecek yıllar da dişhekimliğinde çok şeyin değişeceğine şahit oldu. (Haber Dentha Ajansı 22.Mart 2024 Harbiye-İstanbul)

Çoklu hekimle kliniğinde çalışan Ortodontist Dişhekimi Aydın Bilge kliniğinde Dijital değişim istediğini fikir alışverişini ve Çatak Diş Teknolojisini n klinikte kullanımını Metin Gürsan ile paylaştı..Geleceğe bu tür kongrelerle karar verdiğini anlattı.Gürsan’ı kliniğine davet etti.

 

Yazar Hakkında

Share