SEÇİM  ÖNCESİ  KRİTİK GÖREVE DİŞHEKİMİ ATANDI

SEÇİM ÖNCESİ KRİTİK GÖREVE DİŞHEKİMİ ATANDI

Torba kanunla 9 Kasım 2022’de Resmi Gazete’de yayınlanan kararnameyle ilk kez kurulan ‘’Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’’ na bir Dişhekimi atandı.
İmplant dünyasının yakından tanıdığı Dişhekimi Ali Arif Özzeybek’in atandığı Başkanlık Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde bulunmakta.
2011-2018 yılları arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun danışmanlığını yapan Dişhekimi Ali Arif Özzeybek 2018’de CHP’den istifa etmiş, daha sonra AK Parti’ye katılmıştı. AK Parti’ye katılan Özzeybek, 24 Mart 2021 de yapılan AK Parti Olağan Büyük Kongresi’nde, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) yedek üyeliğine seçilmiş, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun danışmanlık görevini yürütmüştü.


Cemevlerine elektrik ve suyun ücretsiz olması, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığının kurulması gibi düzenlemelerde aktif rol alan dişhekimi Özzeybek bazı cemevleri ve Alevi köylerinin muhtarlarını da ziyaret ederek görüşmeler yapmış; geniş kitleler ile diyaloglar içine girmişti.
1964 yılı Ankara doğumlu Dişhekimi Ali Arif Özzeybek, 1988’de Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi‘nden mezun olduktan sonra, 1991 yılında ABD’de aldığı implant eğitimi ile yurt içinde oldukça etkin kurs ve sempozyumlar düzenledi; böylece dişhekimliği camiasında ismini duyurdu.Kliniğinde yaptığı görüşmelerle siyasal arenalarda adı geçmeye başladı.

Alevi ve Bektaşi dünyası arasında adeta bir köprü olan dişhekimi mesleğininde verdiği avantajla sosyal gücü kitlelere ulaşımda adını duyurdu ve en son basına da yansıyan toplantılardan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın imzası ile 2 Şubat 2023 günü resmi gazetede yayımlanan 2023/66 sayılı kararla ataması yapıldı.Seçim öncesi böylesine büyük önem arz eden bir göreve bir dişhekiminin atanması ise oldukça ilgi ile karşılandı.


Diğer yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde lk kez açılan Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı gibi yurt içi ve yurt dışı önemi olan bir makamda Dişhekimi Ali Arif Özzeybek’in faaliyetleri de merakla beklenmekte. ( Dental Gazete İstanbul / 3. Şubat.2023 )

Yazar Hakkında

Share