İSTANBUL DİŞHEKİMLERİ ODASI SEÇİMİNDE 36 YILLIK YÖNETİM BİTTİ 2022 YILINDA 2022 DİŞHEKİMİ DEĞİŞİM DEDİ

İSTANBUL DİŞHEKİMLERİ ODASI SEÇİMİNDE 36 YILLIK YÖNETİM BİTTİ 2022 YILINDA 2022 DİŞHEKİMİ DEĞİŞİM DEDİ

İSTANBUL DİŞHEKİMLERİ ODASI SEÇİMİNDE 36 YILLIK YÖNETİM BİTTİ 2022 YILINDA 2022 DİŞHEKİMİ DEĞİŞİM DEDİ

Türkiye genelindeki dişhekimlerinin üçte birini bünyesinde barındıran 10.585 üyeli İstanbul Dişhekimleri Odası 36 yıl sonra değişimi yakaladı.

Oda seçimi 24.Nisan 2022 Pazar günü ( dün ) yapıldı. Bu değişim ülke genelinde dişhekimlerininde kaderini belirleyecek olan delegeleri Ankara’ya gönderecek.

Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi’nde saat 17.00’ye kadar devam eden İstanbul Dişhekimleri Odası seçimine 2022 üye katıldı.2022 yılında 2022 üyenin 30 sandıkta oy kullanarak ülke genelinde Türk Dişhekimleri Birliği’nin kaderini değiştirmesi ‘sektörün gündemi’oldu.

SEÇİMDEN BİR GÜN ÖNCE İBRALAR GERÇEKLEŞTİ

İstanbul Dişhekimleri Odası 19. Olağan Genel Kurulu 23 Nisan 2022 Cumartesi günü İstanbul Teknik Üniversitesi Vakfı Sosyal Tesisleri’nde önceden açıklanan gündem kapsamında yapıldı.Türk Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı A. Tarık İşmen, TDB nin eski başkanı C.Korkut Yıldırım ve Odanın eski başkanlarının katıldığı kurula Divan Başkanlığına Ali İzar, Başkan Vekilliğini Ali Ercüment Sucu Kâtip Üyelikleri ise Bilgehan Nesiri ve Itır Yaren Sürmeli seçilerek başlandı

19. Yönetim Kurulu Adına Oda Başkanı Ali Gürlek söz aldı.

Çalışma Raporu, Mali Rapor ve Denetleme Kurulu Raporları Genel Kurul tarafından; eleştiriler alınıp cevaplar verildikten sonra yönetim ibra edildi. Aday listelerinin divana sunulmasından sonra 19.Genel Kurul dış katılımcı konuşmacı olmadan az sayıda üye dişhekiminin dilek ve temennileri ile sona erdi. Oda seçimi ise 24 Nisan 2022 Pazar günü, 09.00 – 17.00 saatleri arasında Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi Maçka Caddesi No: 8 adresinde yapıldı.Serbest propogandayı açık alanda okulun bahçesinde uygulayan ve gelen hekimlere anahtar listelerini veren gruplar alana kurdukları standlarda gün boyu çalışmalarını sürdürdü.

SEÇİMİN KESİNLEŞEN, ANCAK RESMİLİK KAZANMAYAN SONUCU

Çarşaf listeden tercihle işaretlenerek gerçekleşen seçimde resmi olmayan sonuçlar ise şöyle: Değişim İttifakının Yönetimine seçilenler den 8 üye;1 üye Birlik Grubundan İstanbul Dişhekimleri Odası (İDO) yönetimine seçildi.Yönetim kuruluna seçilen 9 dişhekimi:

Berna Aytaç

Ender Kazazoğlu

Nazlı Zeynep Aktaş

Deniz Gemalmaz

Ali Yüksel Çalışkan

Işıl Karataş

Ali Gürlek ( Birlik Grubu adına )

Habib Ertay Atalar

Fatma İnci Balpetek

Denetleme ve Disiplin Kuruluna seçilenlerin tamamı Değişim İttifakı listesinden ; 2022 yılının Kasım ayında yapılacak olan Türk Dişhekimleri Birliği (TDB) başkanlık seçiminde oy kullanacak Delegelerin dağılım ise 24 Değişim gurubundan, 5 Birlik grubundan oluşmakta.

Türkiye’nin en çok dişhekimine sayısal olarak sahip olan İstanbul Dişhekimleri Odası’nın 2022 yılı seçimine katılan 2022 dişhekiminin 30 sandıkta oy kullanması ile 36 yıllık bir devrin sona ermesi ve DEĞİŞİM grubunun ittifakla seçimi kazanması Türk Dişhekimliğinin geleceğinde de DEĞİŞİM’in başlayacağını gösteriyor. (Dentha Haber 24 Nisan 2022 İstanbul )

Yazar Hakkında

Share