SAHTE DİŞHEKİMLERİ ZORDA..ARTIK JANDARMADA MÜSADEREDE, SAHTECİYE 2.5 YIL CEZA KESİNLEŞTİ

SAHTE DİŞHEKİMLERİ ZORDA..ARTIK JANDARMADA MÜSADEREDE, SAHTECİYE 2.5 YIL CEZA KESİNLEŞTİ

Daha çok silah kaçakçılığı, asayiş operasyonlarında suçüstü ihbarlara yapılan baskınlardan sonra TV çekimi yapıldığında gördüğümüz İL JANDARMA KOMUTANLIĞI pankartını bu kez sahte dişhekimine yapılan operasyon sonrası gördük.
KOCAELİ‘nin Derince ilçesinde İl Jandarma Komutanlığı ekipleri ‘sahte dişhekimi’ ihbarı alınca, Dumlupınar Mahallesi’nde ikamet eden hekim olmayan bir kişinin diş muayenesi ve tedavisi yaptığını saptadı. İl Jandarma ekibi olay mahalline ulaşarak adete kaçakçılık operasyonunu aratmayacak bir ustalıkla ünit fotey ağız içinde kullanılan tüm aletlere el koyarak olay yerine TC.KOCAELİ VALİLİĞİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI levhasını koydu. Böylece ilk kez Jandarma mahareti ile müsadere altına alınan sahte hekim alet ve ekipmanları sergilendi. Operasyonda, adreste diş tedavisi yaptığı belirlenen Suriye uyruklu M.M. gözaltına alındı.
4 Nisan 2022 de meydana gelen bu olaydan bir hafta sonra İstanbul/Pendik’te bir depoda dişhekimliğinde kullanılan aletleri bulunduran ve dişhekimi olmadığı halde hasta tedavi etmeye kalkışan diş teknisyeni Ali Akalan’a açılan davada, İstanbul 63. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 2,5 yıl hapis cezası ile cezalandırılarak Sanığın bu karara itirazı reddedildi. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 14.Ceza Dairesi kararı onaylayarak kesinleştirdi. Böylece dişhekimliğinde sahtecilik davasında hem müdahalede hem de ceza usulünde hekimleri rahatlatan uygulamalar gerçekleşti.

Yazar Hakkında

Share