6 AY GEÇTİ..DAİRE BAŞKANINDAN ve DEKANDAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

6 AY GEÇTİ..DAİRE BAŞKANINDAN ve DEKANDAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Sağlık Bakanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Daire Başkanlığı ile Kamu kurumları ve Bakanlığa bağlı sağlık kuruluşlarında sunulan, ağız ve diş sağlığı hizmet kalitesinin artırılması, etkin ve verimli çalışmaların yürütülmesi ile koruyucu ve tedavi edici ağız ve diş sağlığı hizmet planlamaları hakkında yapılan çalışmaların üzerinden 6 ay geçmesine rağmen olumlu olumsuz herhangi bir açıklamanın yapılmaması; mega kent İstanbul’un ağız ve diş sağlığına dair bekleyen onlarca sorununa nasıl çözümler getirileceği merak konusu oldu.
‘’Sağlık Bakanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Dairesi Başkanlığınca yerinde değerlendirmeler yapılmaktadır’’ şeklinde yapılan açıklamanın üzerinden 6 ay gibi bir zaman geçmesi üzerine Dental Gazete olayı tekrar gündeme getirerek bu kapsamda yapılanları hatırlatmada fayda gördü.
Yapılanların kronolojik sıralamasına bakarsak Ağız ve Diş Sağlığı Daire Başkanı Dişhekimi Pedodonti uzmanı Doç. Dr. Emre KORKUT başkanlığında bir heyet 8-10 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul İline ziyaret gerçekleştirmiş; İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri ve İstanbul İlinde bulunan ağız ve diş sağlığı merkezi/hastanesi başhekimlerinin katılımı ile istişare toplantısı yapılmış, Daire Başkanı Doç. Dr. Emre KORKUT, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU ile devam eden ve planlanan çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunmuş, Sürdürülen çalışmalar ve gerçekleştirilen ziyaretten dolayı karşılıklı memnuniyet de dile getirilmiş idi.
ADSM ler sonrası Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ziyaret edilerek Fakülte Dekanı Prof. Dr. Yasemin ÖZKAN ile görüşme gerçekleştirilmiş ancak tüm bu ziyaretlerin ve görüşmelerin sonucuna dair etkin basın açıklaması sürenin üzerinden ne yazık ki 6 ay geçmesine rağmen yapılamadı. İstanbul Dişhekimleri Odasının seçimlerine katılan Birlik Grubu ile resimleri sosyal medya da paylaşılan Dekan Prof. ÖZKAN’ın da bu önemli konuda herhangibir açıklama yapmaması ise akademik camiada merak konusu oldu.
(13 Nisan 2022 Dentha Ajans -İstanbul )

Yazar Hakkında

Share