SAĞLIK BAKANI ve ESKİ BAKAN İKİSİDE DERNEK KURULUNDA

SAĞLIK BAKANI ve ESKİ BAKAN İKİSİDE DERNEK KURULUNDA

Kısa adı OHSAD olan Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği 6.Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz 7 Nisan 2021 günü yapıldı. 2020 Nisan ayında yapılması gereken ancak pandemi nedeniyle yapılamayan genel kurulda yılların başkanı Opr.Dr.Reşat BAHAT tekrar başkanlığa getirilirken dernek Yüksek İstişare Kuruluna kamuoyunun da yakından tanıdığı iki isim seçildi. Bunlardan biri eski sağlık bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğu ve diğeri ise şimdiki Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca ile Özel Hastane sahipleri Azmi Ofluoğlu, M.Ali Aydınlar, Dr.Muharrem Koca gibi isimler de yine aynı kurulda birlikte çalışacaklar.

TUSIAD, MİAD, Fenerbahçe Spor Kulübü, 1907 Fenerbahçe Derneği, MEV, PLYD, CEO CLUB gibi birçok dernek, vakıf ve Sivil toplum örgütlerine üyelikleri mevcut olan MEDİCANA Hastaneleri Grubunun sahibi Hüseyin Bozkurt ise derneğin yönetim kuruluna seçilen dişhekimi ünvanlı iş adamı aynı zamanda Fenerbahçe Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı.
Genel Kurulda tüzükde değişiklik yapılarak oluşturulan Yüksek İstişare Konseyi Türk Sağlık Sektörünün genel gidişi ve sorunlarını OHSAD isimli dernek bünyesinde gözden geçirecek.
Uzun vadeli tedbirlere ışık tutmak, Dernek amaçlarına en uygun şekilde ulaşabilmek maksadı ile hazırlanacak stratejileri değerlendirme ve tavsiyelerde bulunma hizmeti de beklenen Yüksek İstişare Konseyini oluşturan kurulda bürokratların yanında iş adamı özellikleri ve aynı zamanda mütevelli başkanı olarak vakıf üniversiteleri sahipleri olarak tanınan ünlü simalar bulunmakta.
( Dentha Haber Ajansı -10.04.2021 İstanbul )

Yazar Hakkında

Share