KÜTAHYA SBÜ’DE ULUSLARARASI SAĞLIK HİZMETİNİ HEDEFLEDİ

KÜTAHYA SBÜ’DE ULUSLARARASI SAĞLIK HİZMETİNİ HEDEFLEDİ

KSBÜ Rektörü Prof.Dr. Vural Kavuncu
KSBÜ Rektörü Prof.Dr. Vural Kavuncu

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinde (KSBÜ) yeni göreve başlayan memurlara bir konuşma yaparak başarılar dileyen Rektör Prof.Dr. Vural Kavuncu üniversitenin misyonu ve vizyonunun evrensel olarak bilime katkı sağlamak ve öğrencilere iyi bir eğitim vermenin yanında bölgeye sağlık hizmeti sunmak olduğunu söyledi. Ayrıca ‘’Kabuklarımızı kırıp uluslararası sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. Bunun için çalışmalarımızı gerçekleştiriyor’’ diyen Rektör Prof.Dr. Kavuncu ve mesai arkadaşları insanlara daha iyi bir sağlık hizmeti sunmanın ekip çalışmasından geçtiğini vurguladı.
Geçtiğimiz hafta KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin açılışında da aynı konuya değinen Rektör Prof.Dr. Kavuncu, “Bir üniversite hastanesinin gerektirdiği donanım, cihaz ve ekipmana sahip olan merkezimizde; dental tomografi ve ultrason cihazı gibi ileri görüntüleme yöntemleri, 3 boyutlu yazıcılarla kişiye özel protez yapımı gibi teknolojik imkanlar bulunmaktadır. İmplant uygulamalarının yanı sıra Ağız Çene Diş Cerrahisi Biriminde bazı kanser türlerinde cerrahi işlemler yapılmakta, gerektiğinde Evliya Çelebi Hastanesinin ameliyathaneleri de kullanılmaktadır. Protez Kliniği ile KSBÜ KBB öğretim üyeleri ile iş birliği içinde hastalarda kanser ameliyatlarından sonra oluşan defektler için özel protez ve plaklar düzenlenmektedir. Daha birçok yeni özellik bulunmaktadır.” şeklinde konuşarak sağlık turizminde Kütahya için büyük bir hedef ortaya koydu.
Dental Sektörün tek gazetesi olarak bu hedefe hem destek vererek çalışmalarını takip etmek hem de bahse konu olan tümör vb onkolojik kayıplarda ortaya çıkan total yada parsiyel kayıpların kişiye özel metal protezlerinin GATA METİUM vb yerlerde yapımını takip ederek yurt dışı hastalarda uygulanabilirliğinin takipçisi olduğunu; gerektiğinde UHSAŞ ile yeni atanan Genel Müdür Dr.Kenan Şahin arasında bu koordinatörlüğe destek vererek yurt dışı webinar/zoom yayınları ile eğitim ve tanıtım desteğini WIHU İstanbul Başkanlığı (www.wihuistanbul .org ) olarak da sürdüreceklerini söyleyen Dişhekimi Metin Gürsan WIHU da yaklaşık 110 İslam Ülkesinin olduğunu ve bu ülkelerde gerek kanser gerekse travma sonrası mandibula( çene kemiği) kaybı çok görüldüğünü bu hastaları Kütahya ya yönlendirmekten büyük memnuniyet duyacaklarını söyledi.
SBÜ’nin yurt içi ve yurt dışı yapılanmasında her zaman yanında olan DENTAL GAZETE bu tesisisin içinde yer almak için gayret gösteren tüm bileşenleri KÜTAHYA’da hasta hekim organizasyonuna davet eder’ diyen aynı zamanda gazetemizin Genel Yayın Müdürü olan Metin Gürsan konu hakkında şunları söyledi ‘’Sadece Kütahya için değil Türk Dişhekimliğini yurt dışına açmada emeği geçen TBMM nin eski vekili Rektör Kavuncu hocanın ve yine geçtiğimiz hafta 122. Kutlamada GATA’nın METİUM günlerinde konuşması ile dikkatleri bu sektörde yerli ve milli üretime çeken SBÜ Rektörünü (ki kendisi de yine eski vekil olan) Sn.Prof.Cevdet Erdöl hocamızı diş hekimliğini yurt dışına açan bu gayretlerinden dolayı kutlarız. Sektör adına GAZETEMİZ yönetimi olarak tebriklerimizi iletir desteklerimizin devam edeceğini bildiririz’’ dedi.
(Dentha Haber 05.01.2021 İstanbul )

Yazar Hakkında

Share