Başarılı Başkan Sağlık Turizminin Başına Geçti

Başarılı Başkan Sağlık Turizminin Başına Geçti

Kısa adı USHAŞ (Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.) olan kuruluşun yönetim kurulu başkanlığına Dr. Salih Kenan Şahin getirildi.
Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş. Sağlık Bakanlığı’nın öncülük ettiği, 10 milyon TL kuruluş sermayesini Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ödediği bir şirket olarak 2019 Şubat ayında Ticaret Sicil de faaliyet alanlarını ilan etmiş bu yönü ile de kamuoyunun dikkatini çekmişti.
Şirketin faaliyet alanlarının geniş olması tıbbi malzeme ilaç ve cihaz tedariki yapma yetkisinin bulunması ve UHSAŞ‘a yetki vermesi bu sektörün dikkatle takip etmesine neden olmuştu.Covid19 pandemisi ile ilginç ve sorunlu bir döneme giren Türk Sağlık Turizmi süreçte sağlık alanında dünya geneline yayılan ve DSÖ de ki başarı karnesi ile epey pirim yapmış ve başarılı hekimleri ile Dünya Sağlık Turizminin dikkatini çekmişti. UHSAŞ yönetiminin pandemide nasıl sağlık turizmi hastası organize edeceği merakla beklenirken kendisi de enfeksiyon uzmanı olan doktor Kenan Şahin’in bu kurumun başına getirilmesi bu açıdan sektörde sevinçle karşılandı.Ayrıca Dr. Şahin’in yerel yönetimde gösterdiği ekip ve işe özel uzman kadro ile çalışmasını UHSAŞ da da göstereceği kanısı yaygın.Özel sağlık kuruluşlarında yöneticilik ve yanı sıra aktif siyasi görevler de yapan Dr.kenan Şahin’in çok önemli olan Covid19 pandemi sürecinde UHSAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmesinin nedenlerinden birisinin de hekimlik mesleğine ek olarak işletme yüksek lisansına sahip olması. Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde işletme lisansını tamamlayan yeni UHSAŞ Başkanının milyonlarla ifade edilen bütçelerde zorlanmayacağı; Genel Sağlık Sigortasının kuruluş çalışmalarında bulunması esnasındaki tecrübesini de sağlık turizmi içinde kullanacağı beklenmekte. ( Haber Dentha 20.09.2020 İstanbul )
(TEBRİK: 1990’da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Erzurumlu Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı; işletme yüksek lisanslı, Özel sağlık kuruluşlarında yöneticilik yapmış siyasi görevlerde bulunarak kamu diplomasisi lisanını öğrenmiş, yerel yönetimde belediye başkanlığı ile 2 dönem halkla bütünleşik icraatlarda bulunmuş ayrıca Üniversitede öğretim üyeliği yaparak ” Akademik Kadroların Nabzını” bilen başarılı başkanı UHSAŞ görevini de hakkı ile yapacağına emin olduğumuz için DENTAL GAZETE olarak tebrik ederiz.. Türk Sağlık Turizmi Sektörünün takipcisi ve dental sektörün gazetesi olarak kendisine başarılar dileriz.)

Yazar Hakkında

Share