Eski Vekil Memleketi Kütahya’ya Rektör Olunca Şehir İhya Oldu

Eski Vekil Memleketi Kütahya’ya Rektör Olunca Şehir İhya Oldu

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof.Dr.Vural KAVUNCU üniversiteyi büyütmeye devam ediyor.Ağız ve Diş sağlığına da el atan Rektör inşaatı bitmek üzere olan tesisi Üniversite tercihlerinin yapıldığı günlerde basına tanıtarak şehrin cazibesini ve avantajlarını anlattı.
2018 yılının Mayıs ayında kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde fiziksel alan genişlemeleri kapsamında plana alınan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezindeki inşaat çalışmalarının da sonuna yaklaşıldı.Üniversite bir yandan inşaat ve yatırımlarını geliştirirken diğer yandan akademik ve idari personel sayısını da artıyor.Fakülte ve SHMYO’larında bölümleri çeşitleniyor.Sağlık Bakanlığı KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin çok yakınında bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ulaşım sorunu olmadan hizmet verecek şekilde konumlandırıldı. Kütahya halkı Prof.Dr. VURAL KAVUNCU‘nun TBMM deki vekillik dönemi siyasi ilişkilerini şehir yararına yatırımlara aktarmasından ve akademik kadrolara iyi imkanlar vererek Kütahya’ya gelmesinin önünü açmasından oldukça memnun.
YÖK ile de ilişkileri iyi yürüten Rektör Kavuncu aslında bir tıp doktoru.İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezunu olduktan sonra uzmanlık eğitimini yine İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon (FTR) alanında 1994 yılında tamamlayan Kavuncu idari ve iş dünyası ile işbirliği deneyimlerini 2002-2011 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde görev aldığı yıllarda elde etti. 2011-2018 yılları arasında Kütahya Milletvekili olarak TBMM çatısı altında görev yaptığı yıllarda TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyon Başkanlığı, Türkiye Uyuşturucu ile Mücadele Kurul Başkanlığı, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Avrupa Karma Parlamenterler Komisyonu üyeliği görevlerinde bulunan Prof.Dr.Kavuncu gerçek manada bir sağlık turizmi elçisi.TBMM de iken Almanya’da Fizyoterapi okulları ile Kaplıca ve Kur Kliniklerinde incelemelerde bulunan Kavuncu Kütahya ve Afyon bölgesinin sağlık termal turizmi açısından cazibe alanı haline gelmesinde Üniversite-Özel Sektör işbirliği ile önemli projeler üreten ve hayata geçiren biri olarak tanınmakta. (Dentha Haber -İstanbul 11.07.2020)

Yazar Hakkında

Share