Turizm Bakanı Hastahane Altyapısını Anlattı. Baraner Video ile Müjdeyi Verdi.

Turizm Bakanı Hastahane Altyapısını Anlattı. Baraner Video ile Müjdeyi Verdi.

‘Mayıs ayında biz ilk operasyonu başlattık.Türkiye’ye en fazla misafir veren 60 ülkeye mektup yazdık. Bu mektuplarla birlikte iki tane ek dosya gönderdim.Dosyalardan biri Türkiye’nin başlattığı sertifikasyon programıydı, ikincisi ise hastane altyapımızla ilgiliydi’ şeklinde açıklama yapan Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy sağlıkla turizmin ne kadar iç içe şartlara bağlı olduğunu bir kez daha kanıtladı.
Türkiye’deki 60 ülkenin elçileriyle tek tek görüşerek bu uygulamaları anlattıklarını söyleyen Turizm Bakanı ülkemize giren her turiste TC.Sağlık Bakanlığı ile müşterek hizmet verdiklerini anlattı. Bakan Ersoy “Normalleşme süreciyle birlikte dünyada uygulanan sistemlere adapte olmak zorundayız. Yabancı misafir olarak Türkiye’ye geldiğiniz zaman, özellikle turist kabul eden Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir, İstanbul ve İzmir havalimanlarımızda Sağlık Bakanlığımızla birlikte test merkezleri kurduk.Girişte sağlık denetiminden geçiyor, vücut ısısı ölçülüyor. Ateş 37,8 derecenin üzerindeyse ve semptomlardan bir tanesini taşıyorsa, şüpheli görüntü varsa o zaman o kişiyi teste tabi tutuyoruz. PCR testi, çok hızlı, bir saat içinde sonuçlanan bir test. Negatifse zaten sorun yok. Pozitifse o zaman tedavi görmesi gerekiyor.”dedi.
Aynı anda o ülkelerdeki Türk Büyükelçilerini bilgilendirdiklerini ve TC Büyükelçilerininde bulundukları ülkelerdeki makamlarla görüşmeleri sonucunda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile beraber telefon diplomasisini başlattıklarını söyleyen Turizm Bakanı Ersoy 19 Haziran’da bu 60 ülkenin büyükelçilerini Antalya’ya davet ettiklerini söyledi.
Avrupa Seyahat Acentelerince en çok tanınan Türk olarak kabul edilen Hüseyin Baraner’in bu toplantıya katılarak sektöre kendi yöntemi ile haberi duyurması müjdeli haberin hit yapmasına neden oldu.Son yıllarda özellikle Avrupa-Türkiye Emeklileri için Avrupa parlamentosunda bazı önemli çalışmaları başlatan Baraner’in Efes Tv’ye özel gönderdiği videonun Dental Gazete de yayınlanması ve bundan sonra Baraner’e ait çok özel Sağlık Turizm’i haberlerinin de EfesTv & Dental Gazete işbirliğinde yayınlanacağı ajanslara duyuruldu. (Dentha Haber/ İstanbul 10.06.220 )

Baraner’in Efes News Tv /Ali Rıza Çelebi’ ye yaptığı özel açıklama

Yazar Hakkında

Share