“Biyometrik Data Bankerleri”, “Dijital Diktatörlük”

“Biyometrik Data Bankerleri”, “Dijital Diktatörlük”

Dişhekimliği Gazetesinin Çok Değerli Okuyucuları;

Geçtiğimiz pazar sabahı aTV de yapılan programa katılarak gelişen teknoloji ile ortaya çıkan dijital dünyanın getirdiği “Biyometrik Data Bankerleri”, “Dijital Diktatörlük” gibi birkaç konuyu konuştuk.Biyo-Beyin Mühendisliği ve Nano-Nöro-Mühendislik Fakültelerinin neden açılması gerektiğini açıkladım.
Gelişen embriyo teknolojisi, genetik mühendisliği, Nöroteknoloji ve Nörokuantoloji, insanlığı bir başka boyuta taşıyabilir duruma geldi. Bu sayede, ısmarlama bebeklerin ayak seslerini duyar olduk! Hele, “Düzenli Aralıklarla Bölünmüş Palindromik Tekrar Kümeler” şeklinde tercüme edebileceğimiz, “clustered regularly interspaced palindromic repeats” (CRİSPR) ve bakterilerin virüslere karşı proteinden oluşmuş gizli silahı ve bir “DNA Cerrahı” olarak çalışan “Cas9” sayesinde, genetik düzenlemeler ile, anne ve babaların üstün zekalı, uzun boylu, yeşil gözlü, sarışın, güçlü, kuvvetli, kabiliyetli, hastalıklara dirençli, sanatkar ruhlu mükemmel bebekler sipariş edebildikleri, suyun altında saatlerce kalan insanların tasarlandığı ve/veya insanların çok daha uzun ömürlü, uzun uzay yolculuğuna dayanıklı ve dirençli, hatta ölümsüz ve sağlıklı, hastalıklardan arındırılmış “üstün insan ırkının” yaşadığı bir dünya gerçekten de var olabilir! Doku mühendisliği ile, kendi kök hücrelerimizden türeterek, hastalıklı veya eskimiş organlarımızı değiştirmek, yeni sipariş vermek/almak, organ ve beden mağazaları kurmak mümkündür!
“Hayatın amirinin ve hakiminin bilgi olduğu “Yeni Dünya Düzeni”nde en büyük güç ve sermaye, dijital ortamın nimetlerini ücretsiz kullananların kişisel bilgileri olduğu” hakikatinden haraketle, bu hususta emin adımlar atabilmek, tedbirler alıp, istikbali yönetmek için gerekli biyo-beyin-nano-nöro teknolojik sahalarda başarılı ve evrensel boyutta söz sahibi olmanın yolu, bu Biyo-Beyin Mühendisliği ve Nano-Nöro-Mühendislik Fakültelerinin acilen ihdas edilerek eğitim ve öğretime başlamasından geçer. Bunu yaparken de, merhamet, adalet, ahlak, erdem, onur, haysiyet ve şeref yoksunu, dünyanın jandarmalığa soyunan zalimlerin aksine, işletim sisteminin bağlantısallık matematiği, her şeyin evrensel bütünlüğünden bir parça, en büyük gücünün bilgi ve fevkalade bir ahenk, armoni, estetik ve balans düzenindeki tek bir beyin olan “Holistik Kainat”ın, kendisinin de ötesinde çok muhteşem ve muazzam, namütenahi bir akıl, bir güç, bir bilgi ve bir “BEYİN” tarafından yönetilmekte olduğunu asla akıldan çıkarmamak, ve bu minval üzere plan ve program yapmak gerekliliği de unutulmamalıdır.
Hepimiz biliyoruz ki vücudumuzda 80 ila 100 trilyon hücre var. Her bir hücrede, 3 milyarı anneden 3 milyarı babadan olmak üzere, 6 milyar bazdan oluşan DNA var. Baz DNA’nın yapı taşıdır. Her hücredeki DNA yı bir ipe dizersek iki metre olur. Bu ip altı mikron kalınlığındadır. Keşke anlayabilsek…
Konu çok mühim ve uzun…
Şimdi gelelim ‘‘Tek Dinli ve Tek Dilli Dünya Devleti” anlamındaki 22.Yüzyılın Proje Merkezlerine..Bu projelerin ne olduğunu sıralarsak;
*Holistik proje,
*Dünya Beyin Ağı(wbw) projesi,
*Beyin ve Beden Mühendisliği Projesi
*Biyometrik Data Bankerliği Projesi
*Programlanabilir ilaç, aşı, hayat projesi,
*Kapalı Toplum projesi,
*Duvarsız, on-line eğitim ve öğretim projesi,
*Beyin projesi,
*Hafızayı flaş diske yükleme projesi,
*Robot projesi,
*Gözlük projesi
*Akıllı Yazılım projesi,
*Robot Kadınlar projesi,
*Yapay Zeka projesi,
*Düşünen Robot İnsanlar projesi,
*İnsanların ruhunu kontrol projesi,
*Toprakla irtibatı kesme projesi,
*Organ marketleri projesi,
*Üremeyi durdurma projesi,
*Homoseksüelliği teşvik projesi,
*Eşcinsellere gen bankalarından çocuk edindirme projesi,
*İnsan fıtratını değiştirme projesi, (Sanayi Devriminim Sosyal yönü) olarak sıralayabiliriz..
Sevgi ile kalın…
Prof.Dr.İsmail Hakkı Aydın
12.06.2020/ İSTANBUL

Yazar Hakkında

Share