İlk Tebdil-i Kıyafet Dişhekimlerine idi Arkası Geldi

İlk Tebdil-i Kıyafet Dişhekimlerine idi Arkası Geldi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aldemir yeni atandığı üniversite de denetimlerini tebdil-i kıyafet ile yapmaya devam ediyor.
18 Ocak 2019’da görev ilk atandığında o dönem hasta şeklinde Kuşadası’nda bulunan diş polikliniğine gidip muayene olmak istemiş, ancak personelin ‘Hekim yok sizi devlet hastanesine yönlendireceğiz’ demesi üzerine rektör diş polikliniğini kapatmıştı.
2018 yılının Nisan ayında Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından yürütülen “Diş Sağlığı için Kuşadası’na Yolculuk” projesi kapsamında Kuşadası’nda açılan International Dent Care adlı diş polikliniği daha ziyade yurt dışından gelecek olan sağlık turizmine yönelik hastalara hizmet verme üzere tasarlanmış; ancak vatandaşın o poliklinikte muayene ve tedavi olamaması şikayetleri üzerine Ocak 2019 da yeni atanan Rektör Aldemir harekete geçmiş ve denetim olayını şöyle anlatmıştı : “Göreve ilk başladığımda üniversite çalışanları tarafından çok tanınmıyordum. Genelde hasta veya hasta yakını gibi üniversitenin farklı birimlerine gidip hizmet almaya çalışıyordum. Böylece vatandaşların hizmet alamadığı konuları tespit ediyordum. Ayrıca iddiaların doğru olup olmadığını öğreniyorduk. Kuşadasındası’ndaki diş polikliniğinde hastalara bakılmadığı yönündeki iddiaları duymuştum. Sivil bir şekilde Kuşadası’na gidip dişimin ağrıdığını söyledim. ‘Bugün doktor yok’ dediler. ‘Yarın geleyim mi?’ dedim. ‘Yarın da doktor yok’ dediler. Israrla beni devlet hastanesine yönlendirmek istediler. İddiaların doğru olduğunu öğrendim” dedi.Rektör Prof. Dr. Aldemir, bu cevap üzerine kendisini tanımayan ve laubali davranan iki poliklinik çalışanının yanında Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi Başhekimini arayarak Kuşadası’ndaki polikliniğin kapatılması talimatını vermiş; kapatılan poliklinikte çalışan personeli ise Efeler’deki hastane merkezinde görevlendirilmişti. Adnan Menderes Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 2.kez tebdil-i kıyafetle denetimini üniversite hastanesine yaptı.Yarım milyon liralık yolsuzluğu ortaya çıkardı. Tek kullanımlık olan cihazların yeniymiş gibi tekrar üniversiteye satıldığını tespit eden Rektör Aldemir, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.3.kez tebil-i kıyafet denetlemesini ise öğrencileri kampüse taşıyan otobüslerde yapan Rektör Aldemir ”Birkaç kez yolcuymuş gibi üniversitede öğrenci taşıyan otobüslere bindim. Otobüslerin tıklım tıklım olduğunu gördüm. Olacak şey değildi. Yarım saat sonra sınava girecek olan öğrenciler çok kötü şartlarda yolculuk yapmak zorunda kalıyordu. Hemen durumu düzeltmek için çalışma başlattık.” dedi.Tebdil-i kıyafet denetimleri ilgi ile izlenmekte olan Rektör Prof.Dr.Aldemir şikayetlerin bizzat kendisine iletilmesi talimatı verdi. ( Dentha Haber – 1 Haziran 2020/ İSTANBUL )

Yazar Hakkında

Share