Almanya 1 Milyon Turist Vaadinde Bulundu

Almanya 1 Milyon Turist Vaadinde Bulundu

İzmir Sağlık Turizmi Derneği katıldığı TV programında İzmir destinasyonunun önemini ve Efes Selçuk’taki marka gücünü anlattı. Efes News  TV modaretörü Ali  Rıza  Çelebi nin  yönetiminde You Tube üzerinden gerçekleşen  Sağlık Turizmi temalı canlı yayına Almanya dan duayen  Turizmci Hüseyin Baraner  ,İZSATU Başkanı  Dr.Bülent Cinel , ABC Health Cervices Dr.Alpaslan Coşkun  ve Efes Haber  sitesi  editörü  Mehmet Durmuş katıldı

Türkiye Sağlık Turizmi sosyal medya grubundan günler önce ilan edilen ve yoğun ilgi ile izlenen yayında Sağlık  Turizmi enine boyuna konuşuldu ve çok önemli açıklamalar geldi.

Almanya da yılların tanınmış turizmcisi Hüseyin Baraner den 1 MİLYON TURİST ve ”Efes-Selçuk için” FON destek sözü geldi.

Almanya dan katılan yılların turizmcisi Hüseyin Baraner ” Ben Selçuk’u çok severim. İzmir sağlık Turizmi konusunda çok şanslı. Kuşadası ve Selçuk Belediye başkanlarını önümüzde ki günlerde yayınımıza davet edelim. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Bey çok yakın dostum.  Ömer Bey Kuşadasında çok güzel işler yapıyor. Avrupa Birliği ofisi kurdu. Korona sonrası herşeyi sil baştan yapalım. Bir kişiye işleri yıkmak olmaz. Bu işi ele alıp formatlayalım. Benim akşam Türkiye saati ile 22.00 de Almanya CDU Partisinin Milletvekili İsmail Tipi Bey ile Tv da programım var, kendisi 10 yıldır milletvekili ve İzmirli. Ben onu da alıp İzmir’e, Efes’e, Kuşadası’na gelirim. Almanya altı aylığına AB dönem başkanlığını alacak. Bu şansı kullanmak elimizde. Ben size bu dönem Efes den yürümek için 1 milyon turist getiririm ve fon çıkarırım. Top sizde” dedi.
Efes News  TV buluşmasında konuşan Baraner ”Marka inançtır, marka harekete geçirir, duyguları yönlendirir, bu yüzden marka çok önemlidir. Destinasyon imajı bu yüzden çok önemlidir” dedi. İzmir,  Efes ve Seçuk için sağlık turizminde ve turistin sağlığında nasıl marka olduğunu anlatan İzmir Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Dr. Bülent Cinel dünyadaki sağlık turizminin 500 milyar Dolar bir pazarı olduğunu bunda 11 milyon kişinin sağlık için sınırları aştığını söyledi. Efes Haber Editörü Mehmet Durmuş’un UHSAŞ şirketinin Bakanlıkça kurularak sağlık turizmde yer almasını nasıl buluyorsunuz sorusuna pandemi için genel isteklerini ve İzmir’in THY uçuşlarına alınmasına dair isteklerini hem bakanlık yetkililerine hem de THY na bildirdiklerini bu arada UHSAŞ için devletin iyi bir yöntem olduğunu ifade etti.
Turistin sağlığı için kurulan ABC Health Services şirketleri ile verdikleri poliklinik hizmetlerini anlatan Dr. Alpaslan Coşkun hava ambulanslarının varlığını; medikal eskort ile hastayı evine kadar teslim edebilme hizmetine sahip olduklarını anlatırken; Arjantin / Meksika -Latin Amerika hattından çok hastaları olduğunu THY nın bu hatta tekrar uçuşları Korona sonrası başlatmasını istedi. Diğer yandan Dr. Coşkun alternatif turizm / yaşlı turizmi ve en önemlisi de termal turizmde kamu -özel işbirlikleri (9 Eylül ve Adnan Menderes üniversiteleri ile işbirliği protokolleri) olduğunu söyledi.
Sağlık Turizmi izleyicilerinin mesajlarını okuyarak cevaplanmasını sağlayan moderatörün son söz olarak neler demek istersiniz sorusu üzerine katılımcı hekimler Covid 19 testlerinin yaygınlaştırılmasını ve özel sektöre de bu konuda test yapım yetkisi verilmesini bakanlıktan istedi. Program kapanışında Efes News  TV moderatörü Ali Rıza Çelebi Efes News  TV nin ilk yayınını Sağlık Turizmine ayırdığını ve bundan sonra ki yayınlarda sektörün tüm çalışmalarını yakından takip edip ekrana taşıyacağını Turizm ve Sağlığın programlarının ana omurgayı oluşturacağını ve sektördeki tüm temsilcileri Efes News  TV ekranına davet etti.

Sağlıklı Turizmin Şifreleri yayın Link;

Yazar Hakkında

Share