New York Valisi  ile Trump  çekişmesi  bir gerçeği ortaya çıkardı

New York Valisi ile Trump çekişmesi bir gerçeği ortaya çıkardı

Biri ABD başkanı diğeri New York eValisi Andrew Cuomo..

”Donald J. Trump
@realDonaldTrump
Cuomo’s been calling daily, even hourly, begging for everything, most of which should have been the state’s responsibility, such as new hospitals, beds, ventilators, etc. I got it all done for him, and everyone else, and now he seems to want Independence! That won’t happen!”
“Cuomo her gün, hatta saat başı arar, her şey için yalvarır, yeni hastaneler, yataklar, solunum cihazları vbg, bunların çoğunun eyaletin sorumluluğunda olmasına rağmen. Onun için ve diğer herkes için hepsinin halledilmesini sağladım ve şimdi çıkmış Bağımsızlık ister gözüküyor! Bu gerçekleşmeyecek!”
diye tweet atan Başkanın son günlerde iyice sertleşmesi ve bakımevi sakinlerinin koronavirüs salgını sırasında nasıl korunduğuna dair bir inceleme başlatılması talebi üzerine New York eyaleti hareketlendi.New York eyalet Valisi Andrew Cuomo yönetimi dün gece (04.05.2020) yeniden düzenlenmiş liste göndererek mevcut virüs ölümlerinin dışında 1700 yeni ölüm vakasını rapor etti. Eyalet genelindeki 613 bakımevinin 351’inde 1 Mart’tan bu yana teyit edilmiş en az 4 bin 813 Kovid-19 ölümü gerçekleştiğini; güncellenmiş ölüm sayısına, bakımevindeyken rahatsızlığı dolayısıyla hastaneye kaldırılarak orada vefat edenlerin sayısının dahil edilmediğini, buna rağmen bakımevlerindeki ölüm sayısının kabaca, New York’ta Kovid-19 ölümlerinin 4’te 1’i ile 5’te 1’i arasında bir orana karşılık geldiğini ifade etti.
Yaşlı bakımevlerinde Covid-19 vakalarının hızlı ve doğru tespit edilememesinin yeterli ve tutarlı test malzemesinin olmamasından dolayısıyla birçok yaşlı bakımevi ve gazievlerinde daha önce belirtilenden çok daha fazla ölüm gerçekleştiğinin açığa çıkması bir kez daha ABD gibi gelişmiş ekonominin yaşama verdiği değeri gösterdi. Pandemi günlerinde ABD nin bir diğer yüzü gerçekleri kendilerinden bile saklaması oldu. ( Haber Düzenleme / DENTHA Haber)

Yazar Hakkında

Share