Diş Hekimliği sahipsiz meslek oldu, belediyeler tiyatro salonunda diş tedavi ediyor

Diş Hekimliği sahipsiz meslek oldu, belediyeler tiyatro salonunda diş tedavi ediyor

Başlığı bile çok ilginç olan haberde sayının artacağı kıvançla sunulurken meslek odaları, birlik ve hukuk çevresi suskun. Belediye Başkanı Karabağ ise “Söz verdik, yapıyoruz” dedi.

“İzmir’in Bayraklı Belediyesi 5. Diş polikliniğini Onur Mahallesi Anfi Tiyatroda hizmete soktu.  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, vatandaşların ücretsiz yararlandığı ağız ve diş sağlığı merkezlerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, “Daha önce söz verdiğimiz gibi diş polikliniği sayısını beşe çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Altıncı diş polikliniğimizi Gümüşpala’da, yedincisini ise Nafizgürman Mahallemizde açmayı planlıyoruz. Bu hizmetimizden geçtiğimiz yıl 10 bin 548 vatandaşımız yararlandı” dedi. Diş doktoru Fatma Ümran Ergün Ertunç ise, “Kliniğimizde hastalarımıza diş muayenelerini yaparak gerekli tedavilerini yapıyoruz. Kliniğimizde dolgu, diş taşı temizliği ve çekim işlemleri uyguluyoruz. Hastalarımıza diş sağlığı ile ilgili gerekli bilgileri vererek bilgilendiriyor buradan memnun ayrılmalarını sağlıyoruz” dedi.

Yukarıda  okuduğunuz haberi  2015 yılının ilk Şubat ayı ‘Ayıplı Haber’  olarak yayınlamaya karar alan dişhekimliğinin sektörel yayın organı Dental Gazete  yorum yapmadan ‘yorumsuz’  olarak  yayınlama yerine  bizzat  meslek odası, birlik ve yetkili kamu kurumu hukukçularını harekete geçirmek üzere yayına aldı. ‘Ayıplı Haber’ demesinin nedeni bir dişhekimine  hakkı olan muayenehaneyi  açarken en ince noktasına kadar yasal zorluklarla adeta  hendek atlatan müfredat nedense belediyelere  tiyatro salonunda  klinik tarzı çalışmaya olur vermekte  ve bir meslek onuru ayaklar altına alınarak hekimler ile adeta alay edercesine 6.sı da 7.si de yolda denmekte..

Tıpkı ‘Ayıplı Mal’ kadar duyarlı olunması kanaatinde olduğumuz  ‘Ayıplı Haber’ için  kamuoyunun saygın mesleğini  tiyatro salonlarında uygulayan hekimleri de ‘Ayıplı Haber’e beyanat vermelerinden dolayı  kınayan gazetemiz meslek onur ve haysiyeti için tüm yetkilileri  göreve davet ediyor…

Yazar Hakkında

Share