ÖSYM Başkanı Prof. Demir DUS hakkında, Prof. Önal ise ADEE hakkında bilgi verdi

ÖSYM Başkanı Prof. Demir DUS hakkında, Prof. Önal ise ADEE hakkında bilgi verdi

Diş Hekimliği dekanları bundan böyle DUS için ortak çalışma yapacak; kendi fakültelerinin artı ve eksiklerini görmede ise Avrupa’yı kriter alacaklar.

27.10.2014 İstanbul – Dentha Ajans
Isparta’da  yapılan 10.Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi Olağan Toplantısının konuğu bu kez  ÖSYM Başkanı  Prof.Dr.Ali  Demir  oldu. Yurdun dört bir tarafından gelen  devlet ve vakıf üniversitesi diş hekimliği fakültesi dekanlarının  geçtiğimiz hafta yaptıkları toplantısında bir konuşma yapan ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Ali Demir diş hekimliği uzmanlık sınavı  hakkında bilgi vererek  diş hekimliği uzmanlık eğitimi giriş sınavı(DUS)un  bir mesleki bilgi sınavı olduğunu söyledi. DUS sınavının  Nisan ve Eylül aylarında olmak üzere yılda iki kere, tek oturumda yapılmakta olduğunu bildiren ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir,  sınav için daha nitelikli sorular oluşturma çalışmaları içerisinde olduklarını ve  bu toplantıda diş hekimliği fakülteleri dekanları ile bir araya gelerek  dekanlarla birlikte bu çalışmaları masaya yatırdıklarını ifade etti.
Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin ev sahibliğinde  bu yıl onuncusu düzenlenen  Diş Hekimliği Fakülteleri Dekanlar Konseyi Olağan Toplantısının açılış konuşmasını  Üniversite  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yorgancıgil yaptı. Isparta Süleyman Demirel  Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Türkkahraman’ın   başkanlık ettiği toplantı Barida Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıda Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Banu Önal  da bir konuşma yaptı. 1975 yılından bu yana sürdürmekte olan ve kısa adı ADEE  olan  Avrupa Diş Hekimliği Fakülteleri Eğitim Birliği  konusunda bilgi veren Prof.Önal  ADEE’yi  gerek öğrenciler açısından gerekse öğretim üyeleri açısından başvurulacak bir referans olarak gösterdi. Fakültelerinin  kurumsal kimliğinin  uluslararası düzeye taşınmasında  ve akreditasyon da; objektif  değerlendirilmelerde; artı ve eksilerin saptanmasında   adres  olarak ADEE ‘yi  gösteren Ege Üniversitesi Öğretim üyesinin  sunumu dekanlar  tarafından ilgi ile izlendi.
Dekanlar Konseyi 10.toplantısı (soldan sağa) Konsey Genel Sekreteri Erzurum Atatürk Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ümit Ertaş,Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Yorgancıgil,Konsey Dönem Başkanı Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Gökay,Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Türkkahraman,Isparta- Burdur Diş Hekimleri Odası Başkanı Hüdayi Kartöz .

Yazar Hakkında

Share