EXPONATURA 06’da DİŞ SEKTÖRÜ VARDI

EXPONATURA 06’da DİŞ SEKTÖRÜ VARDI

Doğal, organik ürünler ve sağlık turizmi sektörlerinin uluslararası fuarı olan EXPONATURA 06, 14-17 Aralık 2006 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Fuar Kompleksin de düzenlendi.

Doğal ve organik tarım bilincine katkıda bulunmak, sağlık turizmi potansiyelini ve faaliyetlerini tüm dünyaya tanıtmak  amacı ile uluslararası kamuoyunun da dikkatini çekmek üzere  ihracat potansiyelimizi ve turizmimizi arttırmayı amaçlayan bu fuara  diş sağlığına hizmet veren  özel  kuruluşların da katılması  ilgi  çekti. 
 EXPONATURA 2006 Fuarı, KOSGEB ve DTM desteğinde, T.C. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, EKODER, FOAM, FAO, ETO, TUGEM, TMMOB, TGMOB, Ticaret ve Sanayi Odaları, Ataşelikler, İlgili Dernekler, Birlikler, Odalar, Basın-Yayın Kuruluşların katkılarıyla ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirildi.
Exponatura 2006 ?ya  Dünya Göz Hastanesi, Kudret  Göz Hastanesi  gibi  göz  branşlarının  tanınmış hastanelerinin katılımının  yanında  diş merkezlerinden  Hospitadent   kendi   sağlık kuruluşunu;   White Dent gibi  kuruluşların  Dişhekimleri  ise diş beyazlatma ve  implant  gibi  diş sektörünün özel kullanım alanını   tanıtarak  katıldılar.  
Ağız ve diş sağlığı na ait  Check-Up  çeki verdiklerini açıklayan Hospitadent  Diş Sağlığı Merkezi  Halkla İlişkiler Müdürü  Ayla  Çalıkbaşı  ?  Biz bu fuara  kurumumuzu  tanıtmak için katıldık.Sloganımız Gülümsemeyi seviyoruz.Bu da  standa  gelenlere ilginç geliyor.? Dedi.
Katılımcılara  el çantası içinde  verdikleri  check-up  çeki ile  tanıtım  yapmayı amaçladıklarını ve bu çekin   ücretsiz  panaromik ve sefolometrik  filmi çektirebilme  olanağı  sağladığını anlatan   halkla ilişkiler müdürü  Çalıkbaşı :  ?Bütün  işimiz diş?   sloganı  ile  ise sadece diş sektöründe hizmet verdiğimizi vurgulamak  istiyoruz?  dedi. 
Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen   EXPONATURA 2006 (Doğal Yaşam, Sağlıklı Yaşam, Sağlık Turizmi) Fuarı, doğal ve sağlıklı yaşam, sağlık turizmi alanlarında ürün ve hizmet sunan sektör profesyonelleri ile tüketicileri  ortak platformda bir araya getirdi. Doğal yaşam konusunda ürün ve hizmet sunan kurumları, Doğal ve Organik Ürünler, Gıdalar, İçecekler ve Sağlık Turizmi, Doğal Tedaviler, SPA, Welness olarak iki ayrı salonda toplayan fuar da ayrıca dört gün boyunca konunun  uzmanları tarafından  tanıtıcı bilgilendirme etkinlikleri de gerçekleştirildi.
Doğal ve Organik Ürünler  bölümünde; Kurutulmuş gıdalar-Diabetik ürünler-Zeytin ve zeytinyağı ürünleri-Bebek mamaları-Kahvaltı-Bal ve reçel-Süt-Baharatlar-Yöresel ürünler-Vejetaryen gıdalar-Soya-Deniz ürünleri-Sporcu beslenme ürünleri-Sağlıklı beslenme alternatifleri  ve bunlarla  ilgili kurum, kuruluş ve yayınlar yer aldı.
Sağlık Turizmi  kapsamında  ise;SPA, aromatik terapiler-Masaj havuzları ve ekipmanları-Oteller, ılıcalar, kaplıcalar-Hamamlar, saunalar- Masaj aletleri-Aerobik, kondisyon aletleri-Jimnastik merkezleri-Bitkisel ürün ve tedavi merkezleri-Bitkisel vitamin ve enzimler-Sağlık Hizmetleri-Hastaneler ve sağlık kuruluşları- Sağlık ürünleri ve cihazları  ile katıldılar.Dünya Göz hastanesinin  fuar standları  yanında gezici  TIR  aracı   ile  konumlanması ilgiyiçekerken
Diğer yandan ilgi çekenler arasında   Rehabilitasyon merkezleri  ile  check-up  çeki  dağıtan diş merkezleri oldu.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ziraat Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisleri Odası, Popüler Sağlık gibi  ulusal yayın yapan
ilgili dergiler, web siteleri, dernekler ve basın yayın kuruluşları tarafından desteklenen EXPONATURA 2006 (Doğal Yaşam, Sağlıklı Yaşam, Sağlık Turizmi) Fuarında  geçtiğimiz yıl 152 firmanın ürünleri  sergilenmiş ve 26.783  kayıtlı ziyaretçinin izlediği  bildirilmişti.
Dentha  Haber Ajansı  2006- İSTANBUL

Dentha Haber Ajansı İSTANBUL / 2006-12-16

Yazar Hakkında

Share