Bakırköy için varım

Bakırköy için varım

30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin İstanbul’da en renkli geçeceği yerlerden biri Bakırköy olacak. Mecliste grubu bulunan bütün partilerin ilçede yaklaşık 20 bin seçmeni bulunan Ermeni cemaatinden adayları var.

Ermeni  adayların arasında en çok dikkat çekenlerden biri ise MHP’nin Bakırköy Belediye Meclis Üyesi listesinin başında kontenjan adayı olarak yer alan Nerses Yeramyan bulunuyor. Kendisi bir diş hekimi. Hekimlik ise el becerisi isteyen bir meslek. Bu röpörtajda siyasi yönü ile tanınan bir meslektaşımızı ziyaret ettik. Keyifle okuyacağınız bir yazı dizisi hazırladık.

Nerses Yeramyan Kimdir?

Diş hekimliği sektörünün tek gazaetesi olan Dental Gazete’ye konuşan diş hekimi, aday Nerses Yeramyan ile siyaset politika ve mesleğin sorunlarına dair bir röportaj yaptık.

Kaç yıldır meslektesiniz? Bu mesleği nasıl seçtiniz?

“Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği’nden mezunum. Ayrıca Marmara Üniversitesi’nde 16 yıl boyunca anatomi asistanlığı yaptım. Bakırköy’e Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Turan ile otuz yıldır tanışıyoruz. Bakırköy’de birçok eksiklik fark ettik. Bunları düzeltmek, yenilikler yapmak, olmayanları oldurmak gibi bir çaba içerisindeyiz. Bu sebeplerden ötürü Mustafa Bey ile beraber bu yola baş koyduk. Umuyorum bu konuda başarılı olacağız. “

Siyaset yapmak için neden Milliyetçi Hareket Partisini seçtiniz?

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin toplumda sert bir imajı var ama aslında bu böyle değil. Parti çok yumuşak, herkesi seven, herkesi kabul eden ve bütün insanları bir çiçek gibi gören bir parti. MHP bayrağına, toprağına, milletine çok sadık bir parti. Ben de milliyetçiyim. Memleketimi seviyorum. MHP’den şimdiye kadar hiç kötülük görmedik. Tam tersine bu parti bize kucak açtı. “

Biliyorsunuz 2015 yılı Ermeni Meselesinin 100. Yılı. Dünyada da ülkemizde de bu mesele üzerine çok taraflı görüşler ve propagandalar var. Bir Ermeni olarak siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

“Bu konuya tarihçiler karar versin. Biz de onların görüşlerine saygı duyarız. Bu konu şu an için bizi ilgilendirmiyor. Ben Bakırköy için varım” diyor Nerses Yeramyan ve geçmişe değil geleceğe bakmak gerektiğini savunuyor.

“Geçmişte bir takım olumsuz olaylar yaşanmış olabilir. Önemli olan geleceğe bakmaktır. Ermeni meselesini de bu bağlamda değerlendirebiliriz.”

Bu röportajın son sorusu olarak şunu sormak istiyorum. Nerses Yeramyan topluma seçimler öncesinde bir mesaj vermek istese neler söyler?

“Bütün insanlar ve mezhepler bir arada olsun. Hepimiz bu ülkeyi seviyoruz ve bu ülke için varız. Herkes bulunduğu ülke için çalışsın Ülkesine faydalı olsun. Dünya’da örnek bir millet olalım ve Dünya’da bu şekilde tanınalım.”

 Arda Denizli / Dental Gazetesi 

Yazar Hakkında

Share