SAKARYA BAŞARDI

SAKARYA BAŞARDI

Dişhekimlerinin en büyük kaygılarından olan ‘Hastam şok’a girerse ne yaparım?’ sorusu artık Adapazarı Dişhekimleri için sorun olmaktan çıktı.

Geçtiğimiz Pazar  günü  yaz  sıcağında  8 saatlerini  damar yolu açmak, oksijen tüpü  bağlamak, ambu  takmak gibi işlemlerle ve teorik  tıbbi bilgilerle  geçiren Sakarya  Dişhekimleri  Odası  mensupları  oldukça  yoğun  geçen  günün sonunda  şunları söylediler: ‘Bizlere  öğretilenler  bunlar değildi.Ama şimdi gerçek hayatta  daha  güvenle işlem yapabileceğiz Burada  öğrendiklerimle bugüne kadar öğrendiklerimin  yanlış olduğunu  gördüm.Pratik ve  teorik uygulamada  mezuniyet sonrası  katıldığım en iyi kurs bu.Emeği geçenlere teşekkür ederim’

İSTANBUL’DAN   GİDEN  HEYET  ÖNCE  SEVİYE TESPİT SINAVI YAPTI..

Her şey  bundan  birkaç ay önce  İstanbul’da    kısa adı  İD4  olan  İstanbul Dişhekimleri   Dostluk  ve Dayanışma Derneği’nin  düzenlediği  bir toplantıya Sakarya Odasından bir dişhekiminin katılması ile başladı.

 Sakarya  Dişhekimleri Odası  üyesi  ve  Türk Dişhekimleri    Delegesi   Nilüfer Şişlioğlu  yaşadıklarını   oda  başkanı  Yeşim  Saraç’a  anlatması ile   alınan ani bir karar üzerine  dernek  Sakarya’ya  davet edildi.Kamu  ve özelde  çalışan dişhekimlerinin  toplandığı  oda seminer salonunda  katılımcılara  önce  Levent Kırca’nın  filmi seyrettirilerek   sıkıcı  yaz sıcağı  biraz keyifli hale getirildikten sonra  seviye tespit sınavı  yapıldı.

Her hekimin   ‘Ben biliyorum nasıl olsa ..’  diye  başladığı  tespit  sınavı    dişhekimlerini  üzecek  sınırlarda  kaldı.Ardından   adı  ‘Kamil Bey’ koyulan   maketin  üzerinde  yapılan CPR  ve Hava yolu  açma demostrasyonları  yapıldı.

Sakarya   Oda  Başkanı  Dr. Yeşim  Saraç’ın  depremde  yaşadığı anıları anlatması  üzerine bir kez daha  önemi  ortaya  çıkan  Temel  Yaşam  Desteği için  hekimler  ilerleyen  saatlerde tüm  dikkatlerini  verilen eğitime yönlendirerek  dişhekimliğine  ait  anaflaktik  şok da  safha safha  yapılaması gerekli  işlemlere  geçtiler.

Her  katılımcının  bireysel  uyguladığı  damar  yolu açma ve  CPR  testi hekimlerin  memnun olarak  ayrılmasını  sağladı.

Katılımcıların  kendi  ağızlarından  kursa  ait yorum ise  şöyle:

 

OSMAN ÇUBUKÇU

Çok faydalı olduğuna inanıyorum. Daha önce bildiğimi sandığım bir çok uygulamanın yanlış olduğunu öğrendim sebep olanlara teşekkür ediyorum

MERAL SOYLU

Eğitimdeki en fazla eksik olarak mezun olduğumuz konuda pratik ve görerek verilen en faydalı mezuniyet sonrası eğitim oldu. Emeği geçen herkese teşekkürler.

İ.TANER ATGER

Bugüne kadar bildiklerimin çok hatalı ve eksik olduğunu gördüm. Gelmekle çok iyi yaptım. Çok faydalı oldu

SEYHAN  YAYLA

Çok  akıcı ve çok bilgilendirici bir çalışmaydı.Keşke  daha önce düzenlenmiş olsaydı.Hastalarıma  daha korkusuzca  yaklaşabilirdi

ERDEM UZUN

Mükemmel bence bütün hekimlerin muhakkak katılması gerekiyor.

EBRU YAĞCI

Çok yararlı oldu. Teşekkür ederim.

NURGÜL YILMAZ BERSEN

Çok verimli buldum . Teşekkür ederim.

FATMA SARI HOCALAR

Kursu çok faydalı buldum iyi ki gelmişim. Eşime de öğreteceğim Buraya gelmemi sağladı. Çünkü 7 aylık kızıma tek başına bakmaya çalıştı Teşekkür ederim

ERDOĞAN TARIM

Çok faydalı bir kurs doğru bildiğimiz bir çok yanlışımızı düzeltme fırsatı bulduk çok teşekkür ederim

DENTHA AJANS – SAKARYA / 2006-05-28

Yazar Hakkında

Share