• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Yurdun Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Yurdun Dört Bir Yanından Yoğun İlgi

Türk Endodonti Derneği 9. Uluslararası Endodonti Kongresi İstanbul’da yapıldı. Yurt içinden ve yurt dışından bir çok diş hekimini bir araya getiren kongre üç gün sürdü.22 Nisan Perşembe sabah saat 9:30’da resmi açılışla başlayan kongrede, İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ve İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Betül Tuncelli birer konuşma yaptı.

İstanbul Üniversitesi’nin öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Türkiye’nin ve dünyanın en büyük eğitim kurumu olduğunu söyleyen Rektör Kemal Alemdaroğlu, Dişhekimliği Fakültesi’nin 1 trilyona çıkan gelirinden dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. İÜDHF Dekanı Betül Tuncelli ise bu ve benzeri kongrelerin ülkemizi her geçen gün biraz daha ileriye taşıyacak faktörler olduğunu bildirdi.

Türk Endodonti Derneği Başkanı Prof. Dr. Raif Erişen 15 yıllık genç bir dernek olmalarına rağmen 9. kongreyi yapmaktan gurur duyduğunu söyledi. Erişen konuşmasına şu şekilde devam etti. “Yaklaşık 550 katılımcı var içerde. Türkiye’nin bütün dişhekimliği fakültelerinden akademisyenler bulunuyor. Derneklerin amacı üniversitedeki bilim dallarının bilimsel düzeylerini yukarı doğru çekmektir. Bunu da başarılı bir şekilde yapıyoruz. İlk kurulduğumuz yıllarda yabancı dergilere gönderdiğimiz yayınlar geri dönüyordu. Çünkü bizi kimse tanımıyordu. Artık öyle değil. Dişhekimliği alanında isim yapmış kıymetli hocalar her yıl buraya büyük bir sevinç ve sevgi ile gelip övgü ile anlatıyorlar bizi” dedi.

2007 AVRUPA ENDODONTİ  KONGRESİ TÜRKİYE’DE YAPILACAK

Türk Endodonti Derneği olarak büyük bir başarıya imza atıklarında hatırlatan Raif Erişen Avrupa Endodonti Kongresi’nin 2007 yılında Türkiye’de yapılacağını söyledi. Erişen 2007 kongresine 5000 binin üzerinde dünyanın her yerinden dişhekimi katılımcı beklediklerini vurguladı.

Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları Tedavisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tayfun Alaçam’da kongreden hem bilimsel hem de sosyal yönden faydalandıklarını söyledi. 500’ün üzerinde diş hekimini görmekten mutluluk duyan Prof. Dr. Tayfun Alaçam,
‘Bir çok meslektaşımızı buraya toplanmasına neden davet edilen bilim adamlarının dünyanın kendi alanında en uzman kişileri olmasıdır. Hepsi kendi dalında birer yıldız. İlk sunumdan itibaren tatmin edici güzel şeyler dinlemeye başladık’ dedi.

İstanbul Topkapı Eresin Otel’de düzenlenen 9. Uluslar arası Endodonti Kongresi 24 Nisan’da sona erdi.


Dentha Haber Ajansı / 2004-04-22Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 02:10

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Sağlık Turizmi HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84