• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
SSK’lılar Üniversite Hastanelerinden Yararlanacak

SSK’lılar Üniversite Hastanelerinden Yararlanacak

SSK’lı hastalar, üniversite hastanelerinden paket program çerçevesinde daha kolay yararlanabilecek.

SSK, şimdiye kadar pahalı hizmet aldığı üniversite hastanelerinden, belirlenecek paket fiyatlar doğrultusunda daha ucuza hizmet alacak. SSK’nın zorunlu olmadıkça üniversite hastanelerine sevk etmediği hastalar, bundan böyle protokol imzalanacak 38 üniversiteye bağlı tıp fakültesi hastanelerine daha kolay sevk edilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, SSK ile Tıp Fakültesi Hastaneleri arasında paket program sözleşmesine ilişkin protokol, yarın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’nun da katılacağı bir törenle imzalanacak.

SSK yetkilileri, SSK’lıların üniversite hastanelerine daha önceden de sevkle gidebildiklerini ancak ‘aylar yıllar süren ödeme sıkıntıları yaşandığını’ belirterek, ”Zorunlu olmadıkça, başımız sıkışmadıkça hastamızı üniversite hastanesine göndermiyorduk. Artık daha uygun fiyatla hizmet alacağımız için hastalarımızı daha kolay sevk edeceğiz” dedi.

SSK’lı hastaların protokol çerçevesinde hastanelerinden yararlanabilecekleri üniversiteler şöyle:

”Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Harran Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Kahramanmaraş Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Meram Tıp Fakültesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi, Başkent Üniversitesi.”


Dentha Haber Ajansı / 2004-04-08Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 01:58

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Sağlıklı Yaşam HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84