• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Almadan Önce ‘Demo’ Yap

Almadan Önce ‘Demo’ Yap

Kent Dental Genel Müdürü Özkan Özerdik, Türkiye’ye getirdikleri sterilizasyon cihazlarını özenle seçtiklerini, firma olarak kaliteden ödün vermelerinin mümkün olmadığını söyledi.

Özkan Özerdik satışını yaptıkları otoklavlar hakkında da ayrıntılı bilgi verdi. Açıklamasına hijyen konusunun yaşam içerisindeki önemine değinerek başlayan Özerdik şu ifadeleri kullandı: “Piyasaya sürülen ve diş hekimlerinin kullanımında olan otoklavlar, ‘sterilizasyon’ konusunda yeterli değil. Hijyen yalnızca dental sektörde değil, medikal hatta kuaför ve dövmeciler tarafından da dikkate alınmalı.”

Kent Dental Genel Müdürü Özkan Özerdik, piyasaya sürdükleri ve dişhekimleri tarafından yoğun ilgi gören ürünleri hakkında da şunları söyledi, “Otoklavlar buhar gücüyle sterilizasyonu sağlıyor. Dünyada teknik kateagorilere ayrılan bir çok sterilizasyon cihazı üretiliyor. Bunlar vakumsuz, tek vakumlu, çift vakumlu otoklavlar olarak üçe ayrılıyor. Hepsinin amacı 124 ve 131 ısı derecesiyle ısıtıp, otoklavı sağlamaktır. Cihazlar otomatik olduğu gibi manuel olarak da ayarlanabilir. Kent Dental otoklavların yanında, steril poşetleri de temin etmektedir. USA’dan 4 Litre, 12 Litre ve 24 Litre çapında otoklavlar ithal ediyoruz. Bunlardan 4 Litrelik olan otoklavların 6 dakika sterilizasyon süresi var kurutma işlemini otomatik olarak yapıyor ve toplam işlemi 15 dakikada tamamlıyor. 12 ve 21 Litrelik olan otoklavların, 6 dakikalık sterilizasyon süresi var kurutma işlemini 16 dakikada tamamlıyor. Toplam süre ise 40 dakikayı buluyor.”

Sterilize amacı ile çeşitli hastanelere satılan cihazın en çok tek vakumlusunun rağbet gördüğünü de vurgulayan Özkan Özerdik, çift vakumlu olan otoklavların tek vakumlu olan otoklavların iki katı fiyatta olduğunu söyledi. Avrupa’da ‘B’ tipi otoklavların bulunduğunu da hatırlatan Özerdik, “Bu gibi cihazlar diğerlerinden çok daha pahalı” dedi. Piyasada bulunan otoklav fiyatları hakkında bilgi veren Özerdik; “B’ tipi otoklavların fiyatı 6000-7000 euro civarındadır. Bu gibi ürünler fiyatı nedeni ile alıcı bulmakta zorlanıyor. Bizim firmamız Kent Dental’de otoklav fiyatları 5000 ile 2000 Euro arsında değişiyor” şeklinde konuştu.

Kaliteden ödün vermeden titizlikle çalıştıklarını İSO ve TSE belgesi olmayan ürünü Türkiye’ye sokmadıklarını söyleyen Özerdik, sorunlu cihaz satarak firma kariyerini riske atmak gibi bir lükse sahip olmadıklarını söyledi.

Özerdik ayrıca müşterilerinin Kent Dental’le gelerek, demo ürünler kullanabileceklerini de hatırlattı.


Dentha Haber Ajansı / 2004-04-01Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 01:30

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Teknoloji HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84