• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
6500 Kişi Çalıştıran 60 Ülkeye İhracat Yapan Japon NORITAKE Firması Türkiye’de

6500 Kişi Çalıştıran 60 Ülkeye İhracat Yapan Japon NORITAKE Firması Türkiye’de

Kendisine Türkiye’nin hakkında ne biliyorsunuz diye orduğumuzda «İlhan»’ı yarı Japonca yarı Türkçe gülerek söylemeye çalışan Japon genel müdür, çevirmen bayanın yardımıyla “İlhan’ın İlhan MANSIZ” olduğunu ve Türk futbolunu yakından tanıdıklarını söyledi.

10. TDB kongresinin fuar alanında iki Japon genel müdür aynı standda idiler. Biri YAMAHACHI DENTAL TAKIM DİŞ Endüstrisi’nin; diğer porselen tozu üreticisi NORITAKE DENTAL Endüstrisinin Genel Müdürü. Türkiye’yi Pazar olarak nasıl buluyorsunuz diye soran Dentha Ajans yetkilisine “Türkiye Avrupa’nın ve Asya’nın en iyi noktalarını bir araya getirmiş bir ülke ve biz Japon Tekniğini Türk unsurları ile beraber uyum içinde kullanacağız” dedi. Türkiye’de pazara iki diş hekimi ile depo tarzı satışla giren Japon firma NORITAKE ve YAMAHACHI DENTAL Genel Müdürleri Türkiye’ye ilk defa geldiklerini Antalya’nın değerlerine hayran kaldıklarını söylediler. Japonya’dan getirdikleri diş teknisyenlerini fuardan sonra İstanbul’da demanstrasyonlar yapmak üzere bir müddet Türkiye’de bıraktıklarını söyleyen yetkili genel müdür daha sonra şu açıklamayı yaptı : “Japonya’da da diş teknisyenleri aynı Türkiye’deki gibi iki yıl diş teknisyeniği eğitimini lise sonrası görüyorlar. Ancak biz firma olarak Amerika ve Tokyo’da diş teknisyenlerini mezuniyet sonrası eğitimden geçiren bir merkeze sahibiz. Türkiye içinde Türkiye’den her yıl yaklaşık 12 diş teknisyenini bu Amerika’daki ve Tokyo’daki eğitim merkezimize eğitmek için götüreceğiz. Böylece Japon porselenine Türk diş teknisyeninin daha iyi uyum sağlayacağını düşünüyoruz.

Dentha Haber Ajansı / Antalya / 2004-03-11Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 00:30

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Sağlık Turizmi HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84