• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Umman, 75 bin hastayı Türkiye'ye gönderecek

Umman, 75 bin hastayı Türkiye'ye gönderecek

Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı Umman’a resmi bir ziyaret düzenledi. Bu ziyaret sürecince yapılan görüşmeler sonucunda Umman’ın Almanya, Hindistan ve Tayland başta olmak üzere yurtdışında tedaviye göndermek zorunda kaldığı hastalarını bundan sonra Türkiye’ye yönlendirilmesini sağladı.

Türkiye’nin Maskat Ticaret Müşaviri Murat GÖĞÜŞ, Umman Büyükelçisi Atılay ERSAN, Umman Sultanlığı Sağlık Bakanlığı Yurtdışı Tedavi Sağlık Komitesi Başkanı Dr. Abdallah Al Ryami, Umman Sultanlığı Sağlık Bakanlığı Yurtdışı Tedavi Daire Başkanı Mubarak Al Harrasi, Umman Tıp Birliği Başkanı ve Arap Tıp Birliği Genel Başkan Yardımcısı Dr. Waleed Khalid Al Zadjali ile toplantılar gerçekleştiren Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı Türkiye’yi tercih etmelerinin gerekçelerini Umman yetkililerine anlattı. Umman Sultanlığı Almanya, Hindistan ve Tayland gibi ülkelerde fiyat, misafirperverlik ve sağlık hizmet kalitesi bakımından sorunlar yaşandığını belirtmiş; TC. Sağlık Bakanlığı yetkilileri ise kendilerine ihtiyaç duydukları tıbbi işlemlerde Türkiye’de en kaliteli şekilde ve uygun fiyatla hizmet sunabileceklerini ifade etmişlerdi.

 Bakanlık yetkilileri özellikle Diz-Kalça Protezleri, Omurga Cerrahileri, Kardiyovasküler cerrahiler, Kardiyolojik işlemler, Onkoloji, Kemik İliği Nakli ve Canlı Vericili Organ Nakli gibi işlemlerde Umman’ın dışarıya gönderdiği 75.000  hastanın bundan sonra ülkemizde ağırlanacağını belirtti.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı Umman’ın ihtiyaç duyduğu tıbbi işlemleri ülkemizde en kaliteli şekilde ve uygun fiyatla sunabilecek Kamu ve Özel Hastane listesinin Umman Sultanlığı Sağlık Bakanlığına iletileceğini ve Daire Başkanlığının tüm süreç boyunca gözlemci olarak  irtibatta bulunacağını belirtti.Editör Dental Gazete    Tarih 05 Aralık 2016, 11:32

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84