• E-DERGİ
 • HAKKIMIZDA
 • KÜNYE
 • KANAL DENTAL
 • SİTENE EKLE
 • RSS
 • ARŞİV
 • İLETİŞİM
 • YENİ ÜYELİK
 • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Alanında dünya 3'üncüsü olan “13. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı” Yeşilköy CNR EXPO'da gerçekleşti

Alanında dünya 3'üncüsü olan “13. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı” Yeşilköy CNR EXPO'da gerçekleşti

“13. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı” Yeşilköy CNR EXPO'da gerçekleşti. Fuarı yerli ve yabancı 12.500 sektör profesyoneli ziyaret etti.

Her geçen gün gelişen ve hızla büyüyen ağız ve diş sağlığı endüstrisinin Türkiye fuarı  ’13. IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı , 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleşti. Fuarı, 731’i yabancı, toplam 12.500 sektör  profesyoneli ziyaret ederken diş hekimlerinin bu yıl ilk kez uygulanan kadavra üzerindeki  demonstrasyonuna ilgi yoğun oldu.Kadavra günü 1000 kişilik salon doldu.

CNR Expo  Fuarcılık ile Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) iş birliğinde düzenlenen fuar da çocuk diş hekimi koltukları, gülümseme tasarım cihazı, köpek balığı diş dolgusu, alkolsüz dezenfeksiyon ürünleri, diş çürümesini önleyen ürünler, diş lazerleri, 3 boyutlu mikroskoplar, implant sistemleri gibi alanlardaki  en son teknolojiler  sergilenirken  3D printerlar  ve CAD- CAM cihazları ilgi odağı oldu.

50 milyon doları aşan iş hacmi

Toplam 12.500 sektör  profesyonelinin buluştuğu fuarda katılımcı çoğunluğun   diş hekimi   olması  ve yurt içinden komşu ülkelerden ve Afrika dan katılımcıların  IDEX İstanbul’da sergilenen  ürünlerle buluşturulması konusunda  DİŞSSİAD Başkanı  Dişhekimi  Namık Sönmez  şunları söyledi : ‘IDEX 2016 ya  İstanbul, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 100’ü yabancı olmak üzere toplam 400’e yakın firmanın katılımı ile 15 bin metre kare alanda organize edildi.Sektöre   bu fuar ile   50 milyon doları aşan bir ticaret hacmi oluşturduğumuzu tahmin ediyoruz.Bu yıl fuarda  üniversitelerin çeşitli bölümlerinde okuyan öğrencilerde katıldı.İstanbul Gelişim Üniversitesi  Diş Teknolojileri  Bölümü  ile Ağız ve Diş Sağlığı Öğrencileri  yani Dental Asistanlar bu fuarı gezerek  DİŞSİAD dan  sertifikalarını aldılar.Sektör ile tanıştılar.İlk kez böyle bir buluşma gerçekleştirdik.Hem biz onları tanıdık hem de onlar  teknoloji ve  uygulayıcıları ile buluşarak bilgi aldılar. Bu tür fırsatları  seneye daha da  geliştireceğiz.’ dedi.

Diş hekimliği sektör bileşenlerinden  tam destek alan IDEX, artık her yıl düzenlenecek.

Hedef 70 milyon dolar.

IDEX İstanbul fuarı, ağız ve diş sağlığı sektörünün  önemli bir parçası olmaya kararlı.2016 yılı fuarında dişhekimleri,dişteknisyenleri, yardımcı personel, ADSM Başhekimleri, Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Yetkilileri,Üniversite ilgilileri ve teknoloji ile ağız sağlığı çalışanları gibi sektörün tüm bileşenlerinin  buluşması  fuar yetkililerinin kayıt girişlerinden alınan bilgiler arasında. Ayrıca DİŞSİAD  ve İDEX Yetkililerinden alınan bilgiye göre Türkiye’nin ekonomik alanda yakaladığı istikrara olan katkısını daha da artırmak için 2017 yılından başlayarak İDEX artık her yıl düzenlenecek. Sektörün gelişimine önemli katkı sağlayacağı beklenen bu kararla birlikteCNR fuarında 2016 yılında oluşan  iş hacminin 2017 yılında  daha da artarak  70 milyon dolar seviyesinde olması  beklentiler arasında.

( Dentha Ajans 17.04.2016 – İstanbul)


DİŞSİAD Başkanı Dişhekimi Namık Sönmez ve ITO Meslek Komitesinden Makina Müh.Bilgehan Uçanok İGÜ ne İDEX Katılım Belgelerini imzalarken.Editör Dental Gazete    Tarih 20 Nisan 2016, 09:26

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84