• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Tarihinde ilk kez bir Türk dişhekimine 'Kraliyet Üniversitesinin diplomatı' ünvanı verildi

Tarihinde ilk kez bir Türk dişhekimine 'Kraliyet Üniversitesinin diplomatı' ünvanı verildi

Yıllardır dünyanın dört bir tarafında verdiği dersler, konferanslar ve seminerlerle tanınan Zürih Üniversitesi akademisyenlerinden Dişhekimi Prof. Dr. Mutlu Özcan başarılarına bir yenisini ekledi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında İngiliz Kraliyet Üniversitesi`nin senede bir kişiye verdiği onur unvanına layık görülen Mutlu Özcan, tıp ve dişhekimi mensupları içinden seçildi. Seçilme gerekçesinin bir diğer nedeni  ise klinik becerilerinin  yanı sıra  imza attığı önemli çalışmaları oldu.
Bilimsel araştırmalarıyla dişhekimliği eğitim ve mesleğinin ilerlemesine, gelişmesine katkıda   bulunması  ve ayrıca meslek sonrası eğitimlere katılımları gibi  gerekçeleri yakalamış kişiyi "Fellow" adı altında  üye olarak bünyesine alan Multidisipliner İngiliz Kraliyet Üniversitesi ilk kez  Prof.Dr.Mutlu Özcan’ın şahsında  bu ünvanı bir Türk Dişhekimi’ne verecek; Üniversite  rektörünce cüppe giydirilecek ve kendisinin katılacağı özellikli bir tören de yapılacak. “Fellow in Dental Surgery of the Royal College of Physicians and Surgeons of Glasgow” ünvanı ile anılan bu tören 25  Kasım  2015  tarihinde  İngiltere’nin Glasgow  şehrinde meşhur  tarihi “Bute Hall” da yapılacak. Elegant seremonide cüppesi giydirilecek olan ilk Türk Dişhekimi Prof. Dr. Mutlu Özcan, FDS RCPS (Glasgow) ünvanını Kraliyet Üniversitesinin Diplomatı olarak  taşıyacak. (Dentha  Haber Ajansı  İstanbul  7 Eylül 2015 )
Editör Dental Gazete    Tarih 07 Eylül 2015, 23:41

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84