• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Diş Hekimliği sahipsiz meslek oldu, belediyeler tiyatro salonunda diş tedavi ediyor

Diş Hekimliği sahipsiz meslek oldu, belediyeler tiyatro salonunda diş tedavi ediyor

Başlığı bile çok ilginç olan haberde sayının artacağı kıvançla sunulurken meslek odaları, birlik ve hukuk çevresi suskun. Belediye Başkanı Karabağ ise "Söz verdik, yapıyoruz" dedi.

"İzmir’in Bayraklı Belediyesi 5. Diş polikliniğini Onur Mahallesi Anfi Tiyatroda hizmete soktu.  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, vatandaşların ücretsiz yararlandığı ağız ve diş sağlığı merkezlerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Daha önce söz verdiğimiz gibi diş polikliniği sayısını beşe çıkarmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Altıncı diş polikliniğimizi Gümüşpala'da, yedincisini ise Nafizgürman Mahallemizde açmayı planlıyoruz. Bu hizmetimizden geçtiğimiz yıl 10 bin 548 vatandaşımız yararlandı" dedi. Diş doktoru Fatma Ümran Ergün Ertunç ise, "Kliniğimizde hastalarımıza diş muayenelerini yaparak gerekli tedavilerini yapıyoruz. Kliniğimizde dolgu, diş taşı temizliği ve çekim işlemleri uyguluyoruz. Hastalarımıza diş sağlığı ile ilgili gerekli bilgileri vererek bilgilendiriyor buradan memnun ayrılmalarını sağlıyoruz" dedi. 
Yukarıda  okuduğunuz haberi  2015 yılının ilk Şubat ayı ‘Ayıplı Haber’  olarak yayınlamaya karar alan dişhekimliğinin sektörel yayın organı Dental Gazete  yorum yapmadan ‘yorumsuz’  olarak  yayınlama yerine  bizzat  meslek odası, birlik ve yetkili kamu kurumu hukukçularını harekete geçirmek üzere yayına aldı. ‘Ayıplı Haber’ demesinin nedeni bir dişhekimine  hakkı olan muayenehaneyi  açarken en ince noktasına kadar yasal zorluklarla adeta  hendek atlatan müfredat nedense belediyelere  tiyatro salonunda  klinik tarzı çalışmaya olur vermekte  ve bir meslek onuru ayaklar altına alınarak hekimler ile adeta alay edercesine 6.sı da 7.si de yolda denmekte..
Tıpkı ‘Ayıplı Mal’ kadar duyarlı olunması kanaatinde olduğumuz  ‘Ayıplı Haber’ için  kamuoyunun saygın mesleğini  tiyatro salonlarında uygulayan hekimleri de ‘Ayıplı Haber’e beyanat vermelerinden dolayı  kınayan gazetemiz meslek onur ve haysiyeti için tüm yetkilileri  göreve davet ediyor…Editör Dental Gazete    Tarih 01 Şubat 2015, 18:01

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84