• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
TDB, Bakan’a 'Ağız Diş Sağlığı Parlamentosu' kurulmasını önerdi

TDB, Bakan’a 'Ağız Diş Sağlığı Parlamentosu' kurulmasını önerdi

Türkiye de bir ilk gerçekleşti. TBMM Sağlık Bakanına Türk Dişhekimliğinin sivil toplum örgütünden ‘Parlamento’ kurulması teklifi geldi.

25.10.2014 İstanbul – Dentha Ajans
Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu ile Ağız ve Diş Sağlığı Hizmeti Sunan Özel Sağlık Kuruluşlarını ilgilendiren Yönetmelik hakkında görüşmek üzere 23 Ekim 2014 Perşembe günü bir araya gelen Türk Dişhekimleri Birliği Genel Başkanı Prof.Dr.Taner Yücel ve ekibindeki heyet söz konusu yönetmelik değişikliği çalışmalarında bundan böyle TDB’nin mutlaka yer alacağı açıklamasını yaptı.

Bakan Müezzinoğlu’ndan talep edilen konulara ilişkin Bakanlık adına bir açıklama yapılmazken tdb.org web sitesinden yapılan resmi açıklamada talebe olumlu yanıt verilmesinin yanında bakanlığın diş hekimliği muayenehanelerinin kapatılmasına yönelik herhangi bir düşüncesinin olmadığını, aksine bu mesleğin muayenehane temelli olduğunun bizzat Sayın Bakan tarafından ifade edildiğini; ancak birden fazla diş hekiminin bir araya gelerek toplu çalışma birimi kurmalarının teşvik edilmesi üzerinde durduklarını; dişhekimlerinin en büyük kaygısı olan meslek dışı kişilerin ağız ve diş sağlığı hizmet sunumu modellerinin hiçbirinde sermayedar olarak bulunamayacağının ve bunun kabul edilemeyeceğinin altının yine bizzat bakan Müezzinoğlu tarafından çizildiği belirtildi.

Bakan Müezzinoğlu ile TDB heyetinin yaptığı görüşmede her yıl yapılan 22 Kasım Ağız ve Diş sağlığı Haftasında bu yıla özgü bir model olarak toplumda farkındalık yaratmak amacına yönelik ‘Ağız Diş Sağlığı Parlamentosu’nun kurulması teklifinin görüşmenin en ilginç yanı olduğu bildirildi. Görüşmeye Türk Dişhekimleri Birliğinden Genel Başkan Prof.Dr.Taner Yücel ile Genel Başkanvekili Dr.Serdar Sütcü ve Birlik Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Seven katılırken; Sağlık Bakanlığı tarafından ise Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr.Doğan Ünal katıldı.Editör Dental Gazete    Tarih 26 Ekim 2014, 11:10

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84