• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Dalan Diş Hekimliği Fakültesini Övdü

Dalan Diş Hekimliği Fakültesini Övdü

Kurucusu ve mütevelli heyetinin başkanı olduğu Yedi Tepe Üniversitesinin Dİş hekimliği Fakültesini gazetecilere yaptığı röportajda öven Eski istanbul Belediye başkanı Bedrettin Dalan üniversiteye öğrenci alınışı alınan öğrencinin öğretim düzeyi ve dünya standartlarındaki eğitim değerlendirmesi ile ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı;

Diş Hekimliği Fakültesi’nde burslu sınavla giren öğrencinin puanı, Türkiye’de diş hekimliğinin tümüne girenlerin en yükseği. Diş Hekimliği Fakültemiz, dünyanın en iyisi. İki yıl üst üste, dünyanın en kayda değer araştırmacıları bizim Diş Hekimliği Fakültesi’nden seçildi. 9002 kalite belgesini, üç branşta birden, (eğitim standartlarında, araştırmada ve hijyende), dünyada alan tek fakülte. Alman ve Amerikan profesörler, bizde çalışmak için araya torpil sokuyorlar. Az şey değil, on fakülteden biri dünya markası oldu. Yıllık 5 bin dolar alıyorsunuz. 11 bin 500 öğrenciniz var. Bunların kaçı burslu? Şeklindeki bir diğer soruya Dalan´ın verdiği cevap; Yüzde 10’u bir kere otomatik olarak burslu alıyoruz. Asgari yüzde 15 civarında da ilave vakıf burslumuz var. Yeditepe Üniversitesi’nde en fakirin çocuğu da var, en zenginin çocuğu da. Vakıf üniversiteleri arasında en kalabalık biziz. 1.200 öğretim üyemiz var. İlk beş altı sene vakıf finanse etti; ama bugün kendi kendini döndürecek bir hale geldi burası. diye cevaplandırdı. Röportaj: (Nuriye Akman)

Haber analiz Dentha Ajans / 2004-03-11Editör Dental Gazete    Tarih 16 Temmuz 2014, 22:26

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Röportaj HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84