• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
Endodonti'ye ilgi her zaman yoğun...

Endodonti'ye ilgi her zaman yoğun...

Türk Dişhekimliği eğitim seminerlerine bir yenisi eklendi.İstanbul Dişhekimleri Dostluk ve Dayanışma Derneği bundan böyle her ay eğitim seminerleri vermeyi aldığı bir karar ile üyelerine duyururken ilk seminerini yoğun hava muhalefetine rağmen geçtiğimiz Pazar günü Holidayİnn Hotel’de yaptı.

Seminer konusu “Endodontik Tedavide Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri” sunucusu da Prof.Dr.Faruk Haznedaroğlu olunca İstanbul’da yoğun kar yağışına rağmen ilgi sağlandı. Her verdiği seminerde aynı ilgi ile karşılaşan konuşmacı Prof.Dr. Haznedaroğlu kendisine Samsun’da da aynı ilginin gösterildiğini hatırlatan muhabirimize “İlginin sebebi Endodontide hekimin bilgi kaynağına dayalı yeni anlayışları yakalamak istemesidir” dedi. İlginin seminer saatleri dışına çıkmasına ve sürenin sorularla uzamasına adeta sevinen sunucu; genel sekreterliğini yaptığı Türk Endodonti Derneği!nin web sitesine (http://www.turkishendodontics.org/)gelen soruları ve değişik anlayışlar ile verilen cevapları izleyicilerle paylaştı.

Mesleğini muayenehanelerde ve kliniklerde uygulayan dişhekimleri için yapılan bu tür seminerlere her ay devam edeceklerini belirten dernek başkan yardımcısı dişhekimi Şükrü Gülle Dentha Haber Ajansına şunları söyledi. Biz arkadaşlarımız ile bu eğitimlere karar aldığımızda dikkat ettiğimiz bir nokta vardı.O da şu: Dernek üyelerimizin neye ihtiyacı var.Pratik de muayenehane ortamında zorluklarımız ve eksiklerimiz ne ise o konuları ele alalım dedik.Ve gördük ki endodonti çok ilgi görüyor.Ama meslektaşlar rahat ve karşılıklı bir ortam istiyorlar.Birde fazla akademik olmasın istiyorlar, yani işin histoloji patolojisi vs de anlatılabilir ama tercihimiz birebir kullanılan malzemeler ve bizim merak ettiğimiz konular..İşte Sn. Haznedaroğlu hocamız da bunları slaytları ile örnekleri ile vakaları açıkladı.Hatta web üzerinden kendisine gelen soruları bize anlattı.ne nasıl olmalı etik kurallarını da bu arada çok nazik bir dille verdi.Ben mezun olduktan sonra okulumuzda endodontide rubberdam öğrencilere anlatılmış.Hoca bu aleti takmamızın bize faydalarını her yönü ile anlattı.Hatta yeni ceza kanunu ve hasta hakları açısından bilirkişilik olan vakalardan verdiği örneklerle bize yasal sorumluluğumuzu da hatırlattı.Tabii ki ben ve yönetimdeki ve dernekteki tüm arkadaşlarım burada sivil toplum örgütü derneğimizin ve Türk Endodonti Derneği gibi derneklerin; Faruk hoca gibi değerli bilim adamlarının her yönü ile konuların ele alınmasının önemini bir kez daha anladık.Geleceğimiz için teknolojiyi yakalamalıyız.En azından hastamız için öğrenmeliyiz ki uygulayıp muayenehanemizi ayakta tutalım.Etik kuralları ülkemizin geleceği için birlikte öğrenip seviye atlamalıyız.Hep beraber üniversitesi, derneği, serbest hekimi ile odası ile ele almalıyız.Biz bu düşüncelerle bizleri yetiştiren hocalarımıza bize destek olan eski başkanımız Fatih belediye Başkanı Dişhekimi Mustafa Demir’e ve katılıma destek veren Nobel İlaç’a sizin haber ajansınız vasıtasıyla buradan tekrar teşekkür ederim.Her ayın son Pazar günü yapılacak bu tür dernek faaliyetlerimize üye olsun olmasın yeter ki önceden rezervasyonunu yaptırmak kaydıyle tüm İstanbul’lu meslektaşlarımı beklerim. Dedi.

Dentha Haber Ajansı / İstanbul / 2006-02-13Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 22:08

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Dental TV HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84