• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
ŞİMDİ OKUMAK VARMIŞ..

ŞİMDİ OKUMAK VARMIŞ..

Mezun olduğu okuluna yıllar sonra giden hekim gördüğü teknoloji ve kolaylıklar karşısında öğrencilik yıllarını ilk kez özlemediğini söyledi.

2005 yılı mezunlarına ait yapılan mezuniyet töreni için Erzurum’da bulunan diş hekimi Mustafa Yağcı oturduğu internet erişimli teknoloji donanımlı kütüphaneden acaba çıkmasam da yeni mezun meslektaşlarımın nasıl ve nelerle tanıştıklarını öğrensem diyerek adeta fakültesini terk edemedi. Okuduğu yıllarda tüm öğrenciler ve hocalar tarafından siyasal ve sosyal faaliyetleri ile öğrenci aktiviteleri ile tanınan Mustafa Yağcı kendisini gezdiren Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Ertunç Dayı’dan fakültenin yeni yapılanmasına ait teknik ve idari bilgileri aldı.Bu bilgileri tüm arkadaşlarına anlatacağını dekan yardımcısına söyleyen Yağcı ‘ Biz acısı ve tatlısı ile bu çatıda yaşadık.Bu çatının anılarını 25 yıldır yaşıyoruz.Ben aslında Kayseriliyim,ama Erzurum’un bende Kayseri’den bir farkı yok.Biz mezun olduktan bir yıl sonra yurdun hemen hemen her yerinde her yıl toplantılar yaptık. Erzurum sevgimizi ve Diş Hekimliğinden mezun arkadaşlılığımızı 25 yıl aralıksız devam ettiriyoruz.Çocuklarımız bir yaşında idi biz bu toplantıları yapıyorduk bugün çocuklarımız 25 yaşında aynı şekilde aynı aşk ve şevkle bu toplantıları yapıyoruz.Bu çok az kişi ve kuruma nasip olmuştur.Bu kurum Erzurum Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi kişilerde Allah’a çok şükür bizleriz.Biz geçtiğimiz yıl 2004 Temmuz’unda bu toplantılarımızı yapım sırası Erzurum’da idi.Bu dekan yardımcısı arkadaşımız bize yıllar sonra kep giydirdi.Bu sıralara oturttu.Eş çoluk çocuk hepsi bizimle bu anıları bu sıralarda paylaştı.İnanılmaz ve anlatması çok zor duygular bunlar.Ve benim başka bir fakültede okuyan oğlum ‘baba ben bu diş fakültesinin böyle olduğunu bilseydim burayı yazardım’ dedi..İşte sizde gördünüz talebe ye yapılan soyunma dolaplarını.Gidin bakın büyük şehirlerdekine birde buraya bakın.Ben fantom ( öğrencinin diş uygulaması yaptığı model çene) çalışması görmedim.Ama şimdi var.Keşke bizde de olsa idi.Aslına bakarsanız bizi fazla konuşturmayın.Bilimde teknolojide gelişme olmuşsa inanın kafa yapılarında da keşke şunu şunu da yapmasaydık diye pişman olup değişimle karşı karşıya kaldığımız oluyor.’dedi. Daha sonra fakülte de açılan ve her türlü marka implantın ayırım yapılmaksızın eğitimde kullanıldığı İmplantoloji Merkezini gezen Yağcı, acil hizmet biriminin gece çalıştığı uygulamaları hakkında konumunda bilgi aldı.Yemek salonunun önünden geçerken kendisine fakülteyi gezdiren dekan yardımcısına ‘ Burada sadece sizler mi yani öğretim üyelerimi yemek yiyorsunuz?’ diye sorunca heyete elindeki anahtarla kapıları açan hizmetli cevap verdi. ‘Olurmu ağabegi biz nerde yiyeceyıh..’ Dentha Haber Ajansı / Esin Gözet-Erzurum


Dentha Haber Ajansı / 2005-06-15Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 21:33

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84