• E-DERGİ
  • HAKKIMIZDA
  • KÜNYE
  • KANAL DENTAL
  • SİTENE EKLE
  • RSS
  • ARŞİV
  • İLETİŞİM
  • YENİ ÜYELİK
  • ÜYE GİRİŞİ
BÖLÜM: - 
İTO Dişhekimliği Sorununa El attı

İTO Dişhekimliği Sorununa El attı

İTO “Dişhekimlerinin İhtiyaç Duyduğu Yardımcı Eleman”a yönelik eğitim programı açılmasına karar verdi.

Kamuoyunda kısaca İTOTEM ( İstanbul Ticaret Odası Eğitim Merkezi ) adı ile tanınan ve 2004 yılında uygulamaya konulan . merkez ile 12 yeni eğitim programını hayata geçiren oda, üyelerinin yoğun istek alan branşlarında eğitim düzenliyor. İTO ‘nun yeni eğitim programlarından 2005 İş Planına alınan; Mobilya , Mermer, Tekstil ve Konfeksiyon,Deri, Fotağrafçılık, Sanitasyon ve Hijyen Eğitimi gibi birçok programın yanında dişhekimlerinin ihtiyaç duyduğu yardımcı eleman ve ÇED raporu düzenlenmesi konularına ait eğitim programlarının açılması oldukça ilgi uyandırdı. İTO da diş hekimliği sektörü 57. Tıbbi Cihaz ve Dişçilik Meslek Komitesi tarafından temsil edilmekte.İçinde sanayici ve Dişhekimlerini temsilen üyelerin bulunduğu bu ve benzeri meslek komiteleri seçimle geldikleri iş başına kendi aralarından komite üyelerinden ikisini seçerek İTO meclisine meclis üyesi olarak gönderiyor.Meclis üyeleri ise her yıl sektörlerden gelen talep ve önerileri değerlendirerek meclise iş programı önerisi yapmakta. Bu yıla ilk kez yardımcı personel konusunda diş sektörüne ait talep 57.Grup meslek komitesi üyesi Dişhekimi Metin Gürsan’dan geldi. Gürsan’ın önerisi doğrultusunda mesleki eğitim programları içine alınan öneri İTO Ticaret Gazetesi’nde yayınlandı. Eğitime ait bu programın detayını daha sonra açıklayacaklarını belirten İTO Eğitim Birimi Sorumlusu Selma Akçaylı ise öneri sahibi Dişhekimi Metin Gürsan ile projenin ana hatlarını belirleyip ilgili kamu kurum ve kuruluşlardan yardım ve öneri alacaklarını komitenin içinde doktor ve imalatçı, üyelerinin bulunmasının kendileri için bir avantaj olduğunu söyledi.
Konu hakkında geniş bilgi için İstanbul Ticaret Odası Mesleki Eğitim Merkezi “İTOMEM” i tıklayınız


Dentha Haber Ajansı / 2005-02-07Editör Dental Gazete    Tarih 17 Temmuz 2014, 11:49

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Dental Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Eğitim HABERLERİ
HAFTANIN HABERLERİ
TIP  BAYRAMINDA % 25 İNDİRİM Sektör 2017’ye güçlü giriyor, hedef 1 milyar dolar: DİŞSİAD ile TDB arasında Prof.Dr. Mutlu Özcan’ın başarıları kendisine TÜBA adaylığı getirdi
 
E-POSTA LİSTESİ
 
      DİŞ HEKİMLİĞİNDE TÜRKİYE'NİN SESİ

www.dentalgazete.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Dental Gazete adına Dentha San. Tic. Ltd. Şti’ye aittir. İzin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Cennet Mah. Hürriyet Cad. Huzur Apt. No: 7 Kat: 1 D: 2 P.K.: 34290 Küçükçekmece/İstanbul
Tel : 0212 424 43 43
Faks : 0212 425 71 84