TDB 37 Oda ile Duyuru Yayınladı…

HEKİMLER KORONA DERDİNDE

Ülkemizde 37 ilde bulunan Dişhekimleri Odaları ve bu odaların bağlı olduğu TDB (Türk Dişhekimleri Birliği) ortak bir kamuoyu duyurusu yayınladı.Duyurunun konusu Meslek Birlikleri Kanunu’nda bazı değişiklikler yapılmasına yönelik bir taslağın TBMM’nin gündemine getirileceği ve böyle bir durumda ise Yasa değişikliğinin TDB meslek birliğini denetim ve gelişim süreci dışına çıkaracağını, halkın ağız diş sağlığına ulaşımının kuralsız ve kontrolsüz bir şekilde piyasa koşullarına terk edileceği vurgusu yapıldı.
Anayasa’nın 135. Maddesi ile kamu kurumu niteliğinde kurulmuş Dişhekimleri Meslek Birliğinin görevlerini yerine getirebilmesi için kamusal yetkilerinin korunması amacı ile yayınlanan duyurunun kamudaki etkisi ve hekimlerdeki karşılanışı konusunda oldukça değişik yorumlar bulunmakta.( Dentha Haber/ 2.06.2020 İSTANBUL)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Corona Moral (On Line Matematik Sınıfı)

Sal Haz 2 , 2020
(Mat. Öğretmeni Hasan hoca)- Eveet sevgili öğrencilerim! Salgın nedeniyle on line olarak devam etmek zorunda kaldığımız ilk matematik dersine hoş geldiniz. Sizleri bu ekrandan da olsa görmek çok güzel. Önce bir yoklama yapalım. (Berke)- Gerek yok Hasan hocam! Ekranın sağ üst köşesine bakarsanız 18 izleyici yazıyor. Sınıf tam yani. (Mat. […]