Başkan Açıkladı, 10.000 Set Daha Verilecek

Pandemi süresinde Uluslararası operasyonlarımızı büyük oranda minimize ettik diyen Türk Kızılay Genel Başkanı Dr.Kerem Kınık,10 bin sağlık çalışanına daha koruyucu set, hastalara da hijyen paketi dağıtılacağını müjdeledi.

El dezenfektanlarının kişisel hijyen ve virüsten korunmada önemli olduğu şu günlerde Kızılay dezenfektan imal etmeye devam ediyor.Fason olarak imal edilen Kızılay markalı yüzer mililitrelik el dezenfektanlarının mikroorganizmaları çok hızlı şekilde öldürdüğünü söyleyen Kızılay Başkanı ”El hijyeni, ortam hijyenini sağlayabiliyor.Günlük ortalama 80 bin adet 100 ml.lik üretiyoruz.Toplamda 350 bin adet 100 ml‘lik el dezenfektanlarını tamamen ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımıza dağıtacağız.” dedi.
Kızılay Covid19 salgınının ilk gününden bir yandan yardım çalışmalarını sürdürürken diğer yandan sağlık çalışanlarının korunması noktasında da kişisel koruyucu ekipman temini ve özellikle risk grubundaki vatandaşların ortamlardan olumsuz etkilenmemesi için çalışmalar yaptı. Sağlık personelinin korunması için nitelikli maske FFP2 ve P3, tulum, gözlük, eldiven, el dezenfektanı gibi tam bir koruyucu seti önümüzdeki haftalarda 10 bin sağlık çalışanına daha ulaştıracaklarını açıklayan Başkan Kınık ” Pandemi hastanelerindeki hastalarımıza da bu hijyen paketlerinden, havlusundan şampuanına, iç çamaşırından pijamasına kadar bu anlamda da dağıtmış olacağız.” dedi.( Haber/ Yorum Dentha Ajans İST- 24 Mayıs 2020)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Diş Hekimleri Odaları

Paz May 24 , 2020
ADANA DİŞHEKİMLERİ ODASI Adres : Cemalpaşa Mah. 63006 Sok. Balkaroğlu Apt. No:11 K:1 Seyhan / ADANA Tel : 0322 457 24 67 Fax : 0322 459 24 33 E-mail : info@adanado.org.tr Web Site : http://www.adanado.org.tr ANKARA DİŞHEKİMLERİ ODASI Adres : Ziya Gökalp Caddesi No:37/14  Kızılay /ANKARA Tel : 0312 435 […]