Her Birim Her Kurum Merakla Bekliyor

2019 yılının Eylül Ayı’nda yürürlüğe giren Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Yönetmeliği’nin pandemi sonrası yeniden ele alınması gerekecek.Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Dairesi, Halk Sağlığı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlık Kuruluşları Planlama ve Organizasyon Dairesi,Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı gibi birimlerin müşterek görev dağılımı yaptığı çalışma pandemi sonrası yeni bir çehreye bürünecek.
Sağlık tesisleri ile bünyesindeki birimlerin ruhsatlandırılmasına ilişkin usul ve esasları düzenlenmesi amacıyla 2019 yılının Eylül ayında Kamu Sağlık Tesisleri Ruhsatlandırma Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesi akabinde fiziki kriterler hakkında bilgilendirme bölge toplantıları yapılmıştı. Korona sonrası yeni bir yapılanmanın her birimde kendini göstereceğine kesin gözü ile bakılırken Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık hizmetinde standardizasyonu sağlamak, kalite, verimlik ve memnuniyeti arttırmak; hasta ve çalışan güvenliğini sağlamak adına çalışmalar azalan pandemi etkisinden hemen sonra yapılması öngörülen ”pandemi sonrası çalışmalar” arasına girdi.(Dentha Dijital Endüstri Haber Ajansı İSTANBUL – 14.05.2020 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Organ Nakli için Gözler Ankara'da. Pandemi Nakil Bekleyenleri Nasıl Etkileyecek?

Per May 14 , 2020
22.10.2018 Tarihi itibarı ile atandığı Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine devam eden Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Tekin 2015 yılında Organ Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünü de yürüttüğü için son zamanların merak edilen ”pandemi sonrası organ naklinde içerde ve yurt dışında nakil bekleyen Türk Sağlık Turizminden şifa […]