DSÖ Avrupa Direktörü Başarınızı Yayınlayın Dedi.

DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, Sağlık Bakanı Koca’ya Türkiye Covid-19’daki başarılı mücadelesini akademik yayınlara aktarılmalı diye tavsiyede bulundu.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölgesi Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle ikili görüşme gerçekleştirdi. Kluge, Covid-19 salgınına yönelik başarılı mücadelesi, uluslararası dayanışma ve liderliği için Türkiye’ye teşekkür etti. Görüşmede Türkiye’deki vaka sayıları, iyileşme oranları, Türkiye’nin uyguladığı tedavi algoritması ele alındı ve normalleşme adımlarına yönelik istişarelerde bulunuldu. Türkiye’nin pandeminin her döneminde DSÖ ile yakın bir işbirliği içerisinde süreci yürüttüğünü ifade eden Bakan Koca, belirli önlemlerin aşamalı ve kontrollü şekilde hafifletmeyi planlandığını söyledi.

DSÖ Avrupa Direktörü Kluge, Türkiye’nin Covid-19’a yönelik başarılı mücadelesinin akademik yayınlara aktarılması gerektiğini ifade ederken Türkiye’nin Avrupa için ne kadar güçlü ve önemli bir işbirliği ortağı olduğunu, AB için ne kadar büyük önem taşıdığını bir kez daha vurgulamak isterim dedi. ”Ekibinizde yer alan uzmanlarınızla birlikte, Türkiye’nin Covid-19’la mücadelesindeki büyük tecrübesinin konu edildiği bir çalışma hazırlamaktan büyük memnuniyet duyacağım.” diyerek övgüsünü dile getirdi…(Dentha Dijital Endüstri Haber Ajansı İSTANBUL – 12.05.2020 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dişhekimliğinin Covid ile Mücadelesinde Kullanılacak Robotu Meslek Lisesi Üretti

Per May 14 , 2020
Diş hekimliğinin uygulandığı alanlarda rahatlıkla kullanılabileceği belirtilen robot geliştirildi. Koronavirüsün ve diğer virüslerin etkisizleştirilmesi için tasarlanan robot ile tüm yüzeylerin sterilizasyonu otomatik olarak sağlanıyor. Yüzeyin şekli ve konumu ne olursa olsun dönebilen UV-C tüpleri360 derece silindirik sistemle bu işlem yapılıyor. Robotun üzerinde 4 adet kamera ve ultrasoniksensör bulunuyor, bu sayede […]