Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı değişti.. yeni başkan Erzurum’dan..

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr.Hakkı Yeşilyurt Kamu Hastaneler Kurumu Başkanı Zafer Çukurova’nın görevden alınması üzerine kurum başkanlığı görevine atandı.

1962 yılında Erzurum Şenkaya’da dünyaya   gelen  Yeşilyurt  1984 yılında  Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden  mezun olduktan sonra  1995-1999 yılları arasında aynı üniversitede Anatomi Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamlayarak  2006-2007 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nda ‘Saha Koordinatörü’  olarak görev yaptı. Mayıs 2007’den itibaren Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmakta olan  yeni başkan  Yrd. Doç. Dr. Hakkı Yeşilyurt, Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü olduğu  yıllarda  SSK Sağlık Kuruluşlarının  devrinde 16 vilayetin oluşturduğu  Bölge Koordinatörlüğünde önemli çalışmalar yapması ile tanınıyor.
Sağlık Bakanlığı  bünyesinde  yapılan  eğitimlerde ;  hastane kalite standartları ve sağlık kurumları akreditasyonu gibi bir çok organizasyonda  eğitimci-katılımcı ve konuşmacı olarak katılan, bakanlıklar arası kurul, toplantı ve çalıştaylarda  Sağlık Bakanlığını  temsil eden eski  Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı yeni görevi  ile  ’’Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı’’   Yrd. Doç. Dr. Hakkı Yeşilyurt’un bu görevi  memleketi  Erzurum’da  ve bir süre  akademisyenlik  yaptığı Atatürk Üniversitesi’nin  mensup ve mezunları  arasında  sevinçle karşılandı.
Dr. Yeşilyurt  evli ve beş çocuk babası. (Dentha  Haber Ajansı   05-09.2015- İstanbul)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TC. TARİHİNİN EN BÜYÜK TERÖR ACISINI DÜN BAŞKENT’de YAŞADI

Paz Eki 11 , 2015
Başkent Ankara’da dün düzenlenmesi planlanan mitinginde patlatılan iki bombayla 95 vatandaşımız hayatını kaybetti, saldırıda 48’i ağır 246 kişi yaralandı. (11.10.2015 saat 16.40 itibariyle alınan bilgi) Terör saldırısında yaşananlar şöyle… 10 Ekim 2015 Cumartesi günü Ankara Tren Garı önünde meydana gelen hain terör saldırısında 95 kişi hayatını kaybetti. 246 kişi yaralandı. 11.10.2015 […]