Diş Hekimi Milletvekili Öğüt, Diş Politikalarını değerlendirdi

CHP İstanbul Milletvekili Diş Hekimi Kadir Gökmen Öğüt, Türkiye’de uygulanan diş politikalarıyla ilgili Dental Gazete’ye özel demeç verdi.

Dental Gazete- İstanbul – 12.08.2014

CHP İstanbul Milletvekili Diş Hekimi Kadir Gökmen Öğüt, Türkiye’de uygulanan diş politikalarıyla ilgili Dental Gazete’ye özel demeç verdi. Milletvekili kartvizitine Diş Hekimi unvanını koyan Öğüt, sektörün sıkıntılarını Meclis’e taşıdığını ancak sürekli bürokratik engellemeler ile karşılaştıklarını söyledi. İktidar partisinin istemediği hiçbir değişikliğin Meclis’ten çıkmadığını dile getiren Milletvekili Öğüt, doğru bildiği şeyleri söylemeye ve bu konuda mücadele etmeye devam edeceğini söyledi.

Kadıköy’deki muayenehanesinde bizleri konuk eden eski Diş Hekimleri Odası Başkanı, Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Diş Hekimi Metin Gürsan’ın sorularını cevaplandırdı.

Özellikle Ağış Diş Sağlığı Merkezleri’nin muayenehaneleri çok zor durumda bıraktığını belirten Milletvekili Öğüt, sağlık alanında uygulanan yanlış politikaların faturasını halkın çektiğini söyledi. Diş hekimlerinin, diş teknisyenlerinin ve sektörün tüm bileşenlerinin sorunlarının çözümü için parti gözetmeden Meclis’te çalıştığını ve diğer meslektaşı MHP ve AK Parti milletvekilleri uyum içinde bulunduklarını dile getirdi. Bunun örneğinin Kuşadası’nda düzenlenen Türk Diş Hekimliği Kongresinde ortaya konduğunu belirtti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

EPA Genel Sekreteri Prof. Dr. Mutlu Özcan’dan özel açıklamalar

Çar Eyl 24 , 2014
EPA (Avrupa Prostodonti Derneği) Kongresi için İstanbul’a gelen EPA Genel Sekreteri Türk Diş Hekimi Prof. Dr. Mutlu Özcan, ilk röportajını KanalDental.tv’ye verdi. Kongre’nin yapıldığı Kalamış Otel’de sorularımızı cevaplayan Prof. Özcan, 40 yıl sonra ilk kez Türkiye’de EPA Genel Başkanı ve Genel Sekreterinin Türk olmasından dolayı büyük onur duyduğunu söyledi. 24.09.2014 […]